Համաշխարհային բանկի Երևանի գրասենյակը հայտարարում է ակնարկների (շարադրությունների) մրցույթ` Հայաստանի բուհերի ուսանողների համար:
Ինչպես նշվում է ՀԲ երևանյան գրասենյակի մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, մրցույթի գլխավոր նպատակն է բարձրացնել իրազեկությունն ու քննարկում ծավալել երկրի առջև ծառացած զարգացման հիմնական մարտահրավերների վերաբերյալ:
Մրցույթիընթացքում ուսանողները պետք է ակնարկներ ներկայացնեն «Ինչպե՞ս կարող է Հայաստանի կառավարությունը հաղթահարել վերջին տնտեսական ճգնաժամի բացասական հետևանքները» և «Ի՞նչ արժեք ունեն Հայաստանի անտառները» թեմաներով:
Ուսանողներն իրենց հայերեն կամ անգլերեն լեզվով աշխատանքները կարող են մինչև մարտի 10-ը ուղարկել էլեկտրոնային փոստով` [email protected] հասցեով, կամ թղթային օրինակը ներկայացնել Համաշխարհային բանկի Երևանի գրասենյակ: Մրցույթի վերջնական արդյունքները կամփոփվեն ապրիլի 20-ին:
Առաջին տեղը զբաղեցրած ուսանողը կստանա 700 ԱՄՆ դոլար, երկրորդը` 500, երրորդը` 400, իսկ չորրորդ տեղը զբաղեցրած ուսանողը` 300 ԱՄՆ դոլար:

Ереванский офис Всемирного банка объявил конкурс очерков (сочинений) для студентов армянских ВУЗ-ов.
Как отмечается в сообщении пресс-службы ереванского офиса ВБ, главной целью конкурса является повышение информированности молодежи и обсуждение стоящих перед страной проблем развития.
В ходе конкурса студенты должны представить очерки на тему “Как правительство Армения может преодолеть отрицательные последствия последнего экономического кризиса” и “Какую ценность имеют леса Армении”.
Свои работы студенты должны отправить на армянском или английском языке на эл. почту [email protected] до 10 марта. Окончательные итоги конкурса будут подведены 20 апреля.
Студент, занявший первое место, получит 700 долларов США, второе – 500, третье – 400, а четвертое – 300 долларов США.