Փետրվարի 1-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում իրականացվել է 3,3 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 365.13 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 365.25:
Ընդ որում, փետրվարի 1-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 363.81 դրամ` հունվարի 31-ի համեմատ ավելանալով 0.79 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 500.17 դրամ է` ավելանալով 4.72 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.11 կետով` կազմելով 12.28 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 1 февраля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $3,3 млн. по курсу 365,13 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 365,25 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 1 февраля составил 363,81 драмов, увеличившись по сравнению с 31 января на 0,79 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 500,17 драмов, увеличившись на 4,72 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,11 пункта – 12,28 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.