Հայաստանի տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը փետրվարի 1-ին ընդունել է Հայաստանում Ուկրաինայի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Իվան Կուխտային:
Ինչպես հաղորդում է նախարարի մամլո քարտուղար Սուսաննա Տոնոյանը, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկուստեք համագործակցության հնարավորություններին, ինչպես նաև այս տարի Ուկրաինայում անցկացվելիք հայ-ուկրաինական միջկառավարական հանձնաժողովի նիստին առնչվող հարցեր: Դեսպան Իվան Կուխտան նշել է, որ երկուստեք կան տնտեսության զարգացման մեծ հնարավորություններ և անհրաժեշտ է դրանք ակտիվացնել:
Իվան Կուխտան ներկայացրել է Երևանի մետրոպոլիտենի համար ուկրաինական արտադրության շարժակազմի ձեռքբերման, ինչպես նաև նոր ավտոբուսների ներկրման հնարավորությունները: Նախարար Մանուկ Վարդանյանն իր հերթին առաջարկել է քննարկել ավտոբուսների լիզինգով տրամադրելու հնարավոր տարբերակները:

1 Февраль 2011 - 15:15 AMT
Министр транспорта и связи Армении Манук Варданян принял новоназначенного посла Украины в Армении Ивана Кухту.
Как сообщает пресс-служба министерства, в ходе встречи стороны обсудили возможности сотрудничества и предстоящее заседание армяно-украинской межправительственной комиссии в Украине.
Иван Кухта представил возможность приобретения подвижного состава украинского производства для ереванского метрополитена, а также возможность импорта автобусов. В свою очередь армянский министр предложил обсудить возможные варианты предоставления автобусов в лизинг.