Փետրվարի 1-ին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունում տեղի ունեցավ Առևտրի համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) Պետական գնումների համաձայնագրին Հայաստանի անդամակցությանը նվիրված աշխատաժողով, որին մասնակցելու նպատակով Հայաստան էին ժամանել ԱՀԿ Պետական գնումների կոմիտեի նախագահ Նիկոլաս Նիգգլին և ԱՀԿ Պետական գնումների կոմիտեի քարտուղար Ռոբերտ Անդերսոնը:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Էկոնոմիկայի նախարարության մամլո ծառայությունը, աշխատաժողովում քննարկվել է Համաձայնագրին ՀՀ անդամակցության գործընթացը, ինչպես նաև վերջինիս ազդեցությունը Հայաստանի վարկանիշի բարձրացման վրա:
ԱՀԿ ներկայացուցիչները նշել են, որ Պետգնումների համաձայնագրին Հայաստանի անդամակցության գործընթացը ժամանակային առումով աննախադեպ և մոդելային է համարվում մնացած անդամակցող երկրների համար:

В министерстве экономики Армении состоялось рабочее совещание, посвященное членству Армении в Соглашении госзакупок Всемирной торговой организации (ВТО), для участия в котором Армению посетили председатель Комитета по госзакупкам ВТО Николас Ниггли и секретарь Комитета Роберт Андерсон.
Как сообщает пресс-служба Министерства экономики Армении, на мероприятии обсуждался процесс вступления страны в соглашение, а также влияние последнего на повышение рейтинга Армении.
Представители ВТО отметили, что процесс вступления Армении в Соглашение госзакупок ВТО является беспрецедентным с точки зрения временного интервала и является примером для других стран членов соглашения.