Փետրվարի 2-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում իրականացվել է 2,75 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 365.74 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 365.99:
Ընդ որում, փետրվարի 2-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 364.75 դրամ` փետրվարի 1-ի համեմատ ավելանալով 0.94 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 504.19 դրամ է` ավելանալով 4.02 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.11 կետով` կազմելով 12.39 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

2 Февраль 2011 - 13:24 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 2 февраля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,75 млн. по курсу 365,74 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 365,99 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 2 февраля составил 364,75 драмов, увеличившись по сравнению с 1 февраля на 0,94 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 504,19 драмов, увеличившись на 4,02 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,11 пункта – 12,39 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.