Հունվարի 31-ից փետրվարի 4-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 68,473,429 ԱՄՆ դոլար 363.36 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 71,372,671 ԱՄՆ դոլար 364.77 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 17,450,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 364.70 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 3,300,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 364.10 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հունվարի 24-ից 30-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 18.4 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 49.4 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

С 31 января по 4 февраля на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 68,473,429 долларов США по 363.36 драмов/1 доллар США и продано 71,372,671 долларов США по 364.77 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 17,450,000 долларов США по 364.70 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 3,300,000 по 364.10 драмов/1 доллар США.
С 24 по 30 января объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 18,4 млрд. драм, а долларовых кредитов – 49,4 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.