Հունվարի 31-ից փետրվարի 4-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 68,473,429 ԱՄՆ դոլար 363.36 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 71,372,671 ԱՄՆ դոլար 364.77 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 17,450,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 364.70 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 3,300,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 364.10 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հունվարի 24-ից 30-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 18.4 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 49.4 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

USD 68,473,429 was bought at an average price of AMD 363.36 /USD 1 and USD 71,372,671 sold at an average price of AMD 364.77 /USD 1 at the Armenian foreign currency market from January 31 to February 4, 2011.
Deals amounting to USD 17,450,000 at an average price of AMD 364.70 /USD 1 were concluded at NASDAQ OMX Armenia during the reporting period.
Meanwhile, deals amounting to USD 3,300,000 at an average price of 364.10 /USD 1 were made at the interbank market.
On January 24-30, 2011, AMD loans granted by banks totaled 18.4bln, while USD loans amounted to 49.4mln, the press service of the Central Bank of Armenia reported.