Ֆինանսական համահարթեցման դոտացիաների քաղաքականության իրականացման շրջանակներում ՀՀ կառավարությունն առաջին անգամ որոշել է ավելացնել բյուջեի եկամտային մասի 4 տոկոսը կազմող դոտացիաների չափը: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է ՀՀ տարածքային կառավարման փոխնախարար Վաչե Տերտերյանը:
Ըստ նրա 2010թ. դոտացիայի ընդհանուր գումարը կազմել է 32 մլրդ դրամ, նախկին 28 մլրդ դրամի փոխարեն, ինչը կազմում է նախորդ տարվա համախմբված բյուջեի փաստացի եկամուտների մոտ 4,6 տոկոսը: «Այսինքն, 4 տոկոս կազմող դոտացիայի նվազագույն չափը գերազանցվել է վերջին 10 տարում առաջին անգամ»,-ասել է նա: Ընդ որում Վաչե Տերտերյանը հավելել է, որ դոտացիայի այդ մակարդակը կպահպանվի նաև 2011 թվականին:

Armenian Minister of Territorial Administration Vache Terteryan said that, as part of the policy on financial equalization of subsidies, the Armenian government made a first-ever decision to set the amount of subsidies above the envisaged 4% of the state budget actual revenues in 2010.
Subsidies totaled 32bln or 4.6% of the state budget actual revenues in 2010 against AMD 28bln, Terteryan told a press conference in Yerevan.
“In other words, the 4% level of subsidies was surpassed for the first time over the past 10 years,” Terteryan said, adding that the level of subsidies will be maintained also in 2011.