Ֆինանսական համահարթեցման դոտացիաների քաղաքականության իրականացման շրջանակներում ՀՀ կառավարությունն առաջին անգամ որոշել է ավելացնել բյուջեի եկամտային մասի 4 տոկոսը կազմող դոտացիաների չափը: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է ՀՀ տարածքային կառավարման փոխնախարար Վաչե Տերտերյանը:
Ըստ նրա 2010թ. դոտացիայի ընդհանուր գումարը կազմել է 32 մլրդ դրամ, նախկին 28 մլրդ դրամի փոխարեն, ինչը կազմում է նախորդ տարվա համախմբված բյուջեի փաստացի եկամուտների մոտ 4,6 տոկոսը: «Այսինքն, 4 տոկոս կազմող դոտացիայի նվազագույն չափը գերազանցվել է վերջին 10 տարում առաջին անգամ»,-ասել է նա: Ընդ որում Վաչե Տերտերյանը հավելել է, որ դոտացիայի այդ մակարդակը կպահպանվի նաև 2011 թվականին:

В рамках реализации политики по финансовому уравниванию дотаций правительство Армении впервые приняло решение установить размер дотаций в 2010 году выше предусмотренных 4%. Об этом на пресс-конференции в Ереване сообщил заместитель министра территориального управления РА Ваче Тертерян.
По его словам, в 2010 году размер дотаций составил 32 млрд драмов против 28 млрд драмов, что составляет 4,6%. «То есть, минимальный размер дотаций на уровне 4% впервые за десять лет был превышен», – подчеркнул он. При этом Ваче Тертерян добавил, что этот уровень дотаций будет сохранен и в 2011 году.