Փետրվարի 8-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,05 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 363.01 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 363.05 դրամ:
Ընդ որում, փետրվարի 8-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 363.75 դրամ` փետրվարի 7-ի համեմատ նվազելով 0.55 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 494.99 դրամ է` նվազելով 0.49 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.03 կետով` կազմելով 12.43 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 8 февраля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2 млн. по курсу 363,01 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 363,05 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 8 февраля составил 363,75 драмов, сократившись по сравнению с 7 февраля на 0,55 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 494,99 драмов, сократившись на 0,49 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,03 пункта – 12,43 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.