Փետրվարի 8-ին տեղի է ունեցել 60 ամիս մարման ժամկետով պետական (գանձապետական) միջնաժամկետ AMGN6014A151 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ֆինանսների նախարարությունը, աճուրդին մասնակցել են 6 գործակալ:
Տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը 3 մլրդ դրամ է, իսկ պահանջարկը` 5 մլրդ 890 մլն դրամ, որից մրցակցային` 5 մլրդ 200 մլն դրամ, իսկ ոչ մրցակցայինը` 690 մլն դրամ: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 3 մլրդ դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 3 049 407 095 դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 14.2777% է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 14.4700%:

8 Февраль 2011 - 17:09 AMT
8 февраля состоялся аукцион по размещению государственных краткосрочных казначейских 60-недельных облигаций серии AMGN6014A151 объемом в 3 млрд драмов. Как сообщает пресс-служба Министерства финансов Армении, в аукционе принимали участие 6 дилеров.
Объем эмиссии ГККО составлял 3 млрд драмов, а спрос составил 5,89 млрд драмов, из которых по конкурентным заявкам 5,2 млрд драмов, а 690 млн драмов по неконкурентным заявкам. Доход, полученный от размещения, составил 3,05 млрд драмов. Средневзвешенная доходность облигаций составила 14.2777%, при точке отсечения 14.4700%.