ՊրոԿրեդիտ բանկի անձնակազմը նշում է Հայաստանում բանկի գործունեության 3-րդ տարեդարձը: «Բանկը շարունակում է փնտրել նոր հնարավորություններ «Ձեր Բանկը Ձեր կողքին» կարգախոսը պատվով կրելու և շուկայում գրաված դիրքերն ամրապնդելու ու առաջ մղելու ուղղությամբ»,- տարեդարձի կապակցությամբ ասել է Բանկի գործադիր տնօրեն Բերտոլտ Հերցֆելդը։
Իր բացման օրվանից՝ 2008թ.-ի փետրվարի 5-ից մինչ օրս բանկին հաջողվել է կատարել իր հիմնական խոստումները և դառնալ փոքր ու միջին ձեռնարկությունները սպասարկող առաջատար բանկերից մեկը, ինչպես նաև մրցունակ ծառայությունների մշակման և ներկայացման միջոցով դառնալ իր մասնաճյուղերի հարևանությամբ ապրող ու աշխատող անհատների նախընտրելի բանկը: Չնայած համաշխարհային ֆինանսական ճգնաժամի հետևանքով ստեղծված բարդ շուկայական պայմաններին՝ բանկին հաջողվել է գրանցել կայուն աճ և ձևավորել հատատուն հիմք իր հետագա զարգացման համար:
Երեք տարիների ընթացքում բանկն իր ինը մասնաճյուղերի միջոցով թափանցիկ և մատչելի բանկային ծառայությունները հասանելի է դարձրել Երևան, Վանաձոր, Գյումրի և Արտաշատ քաղաքներում բնակվող ավելի քան 11,500 անհատների և իրավաբանական անձանց: Տարեվերջի դրությամբ բանկը ձևավորել է շուրջ 51,6 մլն. ԱՄՆ դոլարին համարժեք վարկային պորտֆել և հաճախորդներից ներգրավել՝ ավելի քան 25 մլն. ԱՄՆ դոլարին համարժեք միջոցներ:
«ՊրոԿրեդիտ բանկի գրանցած ձեռքբերումները մեր հաճախորդների վստահության և բանկի բոլոր 250 աշխատակիցների ջանքերի արդյունքն են: Հարկ եմ համարում նաև նշել մեր բաժնետերերի՝ ՊրոԿրեդիտ Հոլդինգի, EBRD-ի ու KfW-ի աջակցությունը, Գերմանիայում և Մակեդոնիայում գտնվող միջին օղակի ղեկավարների վերապատրաստման ՊրոԿրեդիտ Ակադեմիաների ու Խմբի 21 երկրներում գտնվող բանկերի փորձի փոխանակման հնարավորությունների դերը, ինչն էականորեն նպաստել է բանկի ձեռքբերումներին:
Բանկը շարունակում է փնտրել նոր հնարավորություններ «Ձեր բանկը Ձեր կողքին» կարգախոսը պատվով կրելու և շուկայում գրաված դիրքերն ամրապնդելու ու առաջ մղելու ուղղությամբ»,- ասել է Բերտոլտ Հերցֆելդը, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը։

Despite unfavorable market conditions caused by the global financial crisis, the Bank managed to record a sustainable growth and cement the basis for its further development, the Bank’s press office reported.
Over past three years the Bank managed to accumulate a customer base of more than 11,500 individuals and legal entities through its 9 branches spread in Yerevan, Vanadzor, Gyumri and Artashat.
In addition to the loan portfolio of above USD 51.6 mln and attracted USD 25mln deposits from customers by the end of 2010, the Bank managed to develop and offer competitive solutions to all major services.
“The ProCredit Bank achievements in Armenia grounds on our customers unreserved confidence and relentless efforts of all 250 Bank employees. I would also like to emphasize the strong support of our shareholders ProCredit Holding, EBRD and KfW as well as the tangible contribution of ProCredit Group, the ProCredit Academies in Germany and Macedonia for middle-level managers and 21 country other Banks through exchange of experiences. We are looking for more opportunities to become even closer to our customers by truly being “The bank next to you” and capturing our deserved position in the Armenian banking sector over the next,” Executive Director Bertolt Hertzfeldt commented.