2010թ. հունվար-դեկտեմբերին Հայաստանի բանկային համակարգով ֆիզիկական անձանց անունով ստացվել է 1627,1 մլն դոլար:
Ինչպես ասվում է ՀՀ ԿԲ ամենամսյա տեղեկատուի մեջ, ցուցանիշն ավելացել է 3,3 տոկոսով կամ 51,4 մլն դոլարով՝ 2009-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ:
Դրամական փոխանցումների ամենամեծ ծավալն իրականացվել է ՌԴ-ից՝ 1114,1 մլն դոլար, հաջորդում են ԱՄՆ-ն՝ 124,4 մլն դոլար և ՄԱԷ-ն՝ 26,2 մլն դոլար: Թուրքիան Հայաստան իրականացված դրամական փոխանցումների ծավալով 9-րդ տեղում է՝ 2639 հազար դոլար ցուցանիշով:
Բացի այդ , հաշվետու շրջանում դրամական փոխանցումների ծավալը Հայաստանից արտերկիր կրճատվել է 2,8 տոկոսով՝ կազմելով 731,6 մլն դոլար՝ 2009-ի հունվար-դեկտեմբերի 752,4 մլն դոլարի դիմաց: Մուտքերի մաքուր հոսքը 2010թ. ավելացել է 8,8 տոկոսով և կազմել է 895,5 մլն դոլար՝ 2009-ի 823,3 մլն դիմաց:

В январе-декабре 2010 года через банковскую систему Армении на имя физических лиц поступили денежные средства в размере $ 1627,1 млн.
Как сообщается в ежемесячном информационном справочнике Центрального банка Армении, данный показатель увеличился по сравнению с аналогичным периодом 2009 года на 3,3% или на $51,4 млн.
При этом самый большой объем переводов был осуществлен из России – $ 1114,1 млн., далее следует США – $124,4 млн. и ОАЭ – $26,2 млн. Турция по объему осуществленных в Армению трансфертов находится на девятом месте с показателем $ 2639 тыс.
Кроме того, объем переводов в отчетном периоде из Армении за рубеж сократился на 2,8%, составив $731,6 млн. против $752,4 млн. в январе-декабре 2009 года. Чистый приток поступлений в 2010 году увеличился на 8,8% и составил $895,5 млн. против $823,3 млн. в 2009 году.