2010 թվականը դարձավ ամենահաջողը ԱՐՄԵՆԱԼ գործարանի գոյության ողջ ընթացքում: Արտադրվեց 24 642 տոննա արտադրանք, որն 14,7 տոկոսով գերազանցեց 2009 թ. մակարդակը (21,5 հազար տ): Գործարանի ստեղծման պահից` 2000 թվականից, արտադրության տարեկան ծավալը մեծացել է ավելի քան 30 անգամ: Հայաստանի արտահանման մեջ ձեռնարկության մասնաբաժինը գերազանցում է 8% -ը, իսկ ՀՆԱ-ի մեջ` մերձենում է 1 տոկոսին, հաղորդում է գործարանի մամլո ծառայությունը: Ինչպես վկայում է Հայաստանի խոշորագույն ընկերությունների հաշվետվությունների վերլուծությունը, որը կատարում է ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեն, ԱՐՄԵՆԱԼ-ը մշտապես տեղ ունի 5-7 առավել բարեխիղճ և արդյունավետ արտահանողների և հարկատուների շարքում: 2010 թ. արդյունքներով գործարանն առաջին անգամ պետբյուջե է փոխանցել 1 մլրդ դրամից ավելի գումար (1 մլրդ 53,5 մլն դրամ), ապահովելով այս ցուցանիշի աճն գրեթե 35 տոկոսով, իսկ սոցիալական ապահովագրության հանրապետական հիմնադրամին փոխանցվել է 247,6 մլն դրամ` (ավելի քան 2 անգամ աճ):
Արտադրական ցուցանիշների աճն ուղեկցվում է աշխատավարձի աճով` շնորհիվ աշխատանքի վարձատրության հիմնադրամի կառուցվածքի փոփոխության և անձնակազմի թվաքանակի օպտիմալացման: Ներկայումս ԱՐՄԵՆԱԼ-ում աշխատում է շուրջ 700 մարդ այնպիսի ամսական աշխատավարձով, որը 2010 թվականին կազմում էր գրեթե 250 հազար դրամ, ինչը 35 տոկոսով գերազանցում է 2009 թվականի համանման ցուցանիշը և գրեթե 2,25 անգամ բարձր է Հայաստանյան միջին աշխատավարձից: Գործարանի գլխավոր տնօրեն Վյաչեսլավ Սինելնիկովի գնահատմամբ. «Կան բոլոր նախադրյալները, որպեսզի 2011 թվականին ԱՐՄԵՆԱԼ-ը հասնի արտադրության առավել քան 26 հազար տոննա մակարդակին»:

14 Февраль 2011 - 07:20 AMT
2010 год стал самым успешным за весь период существования завода АРМЕНАЛ. «Произведено 24 642 тонны продукции, что на 14,7% превысило уровень 2009 года – 21,5 тыс. тонн», – говорится в сообщении, предоставленном PanARMENIAN.Net пресс-службой завода. С момента создания завода в 2000 году годовой объем производства увеличился более чем в 30 раз. Доля предприятия в экспорте Армении превышает 8%, а в ВВП – приближается к 1%. Как свидетельствует анализ отчетности крупнейших компаний Армении, проводимый Комитетом по государственным доходам Армении, АРМЕНАЛ постоянно входит в число 5-7 наиболее добросовестных и эффективных экспортеров и налогоплательщиков. По итогам года завод впервые перечислил в государственный бюджет более 1 млрд драмов (1 млрд 53,5 млн др.), обеспечив рост этого показателя почти на 35%, а в Республиканский Фонд социального страхования перечислено 247,6 млн др. (рост более чем в 2 раза).
Рост производственных показателей сопровождался ростом заработной платы за счет изменения структуры фонда оплаты труда и оптимизации численности персонала. В настоящее время на АРМЕНАЛе работает около 700 человек со среднемесячной зарплатой, которая за 2010 год составила почти 250 тысяч драмов, что на 35% превышает аналогичный показатель за 2009 год и примерно в 2,25 раза выше средней зарплаты по Армении.
По словам генерального директора завода Вячеслава Синельникова, «есть все предпосылки для того, чтобы в 2011 году АРМЕНАЛ вышел на уровень более 26 тысяч тонн продукции».