Փետրվարի 14-ին տեղի է ունեցել 26 շաբաթ մարման ժամկետով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT26158111 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ֆինանսների նախարարության մամլո ծառայությունը, աճուրդին մասնակցել են 8 դիլեր և Գանձապետական պահառուն:
Տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը 500 մլն դրամ է, իսկ պահանջարկը` 2 մլրդ 425 մլն դրամ, որից մրցակցային` 2 մլրդ 380 մլն դրամ, իսկ ոչ մրցակցային` 45 մլն դրամ: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 500 մլն դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 480 563 862 դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 8.0000% է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 8.0000%:

14 февраля состоялся аукцион по размещению государственных краткосрочных казначейских 26-недельных облигаций серии AMGT26158111 объемом в 500 млн. драмов. Как сообщает пресс-служба Министерства финансов Армении, в аукционе принимали участие 6 дилеров и Казначейский депозитарий.
Объем эмиссии ГККО составлял 500 млн. драмов, а спрос составил 2 млрд. 425 млн. драмов, из которых по конкурентным заявкам 2 млрд. 380 млн. драмов, а 45 млн. драмов – по неконкурентным заявкам.
Выручка, полученная от размещения, составила 480 563 862 драмов. Средневзвешенная доходность облигаций составила 8.000%, при точке отсечения 8.000%.