Հայաստանի Կենտրոնական բանկը գործարկում է թարմացված կայքը, որը կտարբերվի իր գունային գամմայով` մանուշակագույն ու մոխրագույն երանգներով և բարձր հասանելիությամբ: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդեցին ՀՀ ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից:
Նոր էլեկտրոնային աղբյուրի էջը զարդարված կլինի ազգային դրամական նշաններով: Թարմացված կայքը հասանելի կլինի Unicode կոդավորմամբ, ինչպես նաև զանազան բրաուզերներից, այդ թվում Firefox-ից օգտվողների համար:
Ինչպես նշվում է հաղորդագրության մեջ, փետրվարի 18-ին` ժամը 18:00-ից մինչև ժամը 20:00-ը ՀՀ Կենտրոնական բանկի պաշտոնական կայքը հասանելի չի լինելու` նոր կայքի տեղադրման կապակցությամբ:

18 Февраль 2011 - 15:14 AMT
Центральный банк Армении запускает обновленный сайт, который будет отличаться своей цветовой гаммой в фиолетово-серых тоннах и повышенной доступностью. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе ЦБ РА.
Новый электронный источник мегарегулятора будут украшать национальные денежные знаки. Обновленный сайт будет доступен в кодировке Unicode, а также пользователям различных браузеров, в частности Firefox.
Как отмечается в сообщении, размещенном на действующем сайте ЦБ РА, официальный сайт не будет доступен для пользователей с 18:00 по 20:00 в связи с запуском нового сайта.