Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 21-ին ընդունել է Ռուսաստանի գիտությունների ակադեմիայի ակադեմիկոս, Կորպորատիվ կառավարման բարձրագույն դպրոցի գիտական խորհրդի նախագահ Աբել Աղանբեկյանին և նույն դպրոցի տնօրենների խորհրդի նախագահ Ռադիկ Վանունցին:
Ինչպես հաղորդում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը, հանդիպմանը, որին մասնակցում էին գյուղատնտեսության նախարար Արմո Ծատուրյանը և տնտեսական զարգացման նախարար Կարեն Եսայանը, քննարկվել են հանրապետության ագրոարդյունաբերական համակարգի զարգացման հետ կապված հարցեր:
Նախագահը կարևորել է անվանի գիտնականի կողմից ներկայացված առաջարկությունները` այն համարելով պահանջված ու անհրաժեշտ հանրապետության գյուղատնտեսության զարգացման համար:

21 февраля президент Республики Арцах Бако Саакян принял академика Российской академии наук, председателя научного совета Высшей школы корпоративного управления Абела Аганбекяна и председателя Совета директоров той же школы Радика Ванунца.
Как сообщает главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах, на встрече, в которой приняли участие министр сельского хозяйства Армо Цатурян и министр экономического развития Карен Есаян, были обсуждены вопросы, касающиеся развития агропромышленного комплекса республики.
Президент отметил важность предложений известного ученого, посчитав их востребованными и необходимыми для развития сельского хозяйства республики.