Հայաստանի Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովը (ՏՄՊՊՀ) Եվրոպական հարևանության քաղաքականության շրջանակներում ՀՀ-ԵՄ գործողությունների ծրագրի իրականացման գործընթացում Գերմանիայի և Լիտվայի հակամենաշնորհային մարմինների հետ համատեղ սկսել է Թվինինգ գործիքի կիրառմամբ նպատակային ծրագիր, հաղորդում է ՏՄՊՊՀ մամլո ծառայությունը:
«Թվինինգ ծրագրերի շրջանակում, որպես կանոն, գործընկերություն է հաստատվում անկախ պետությունների հաստատությունների և կառավարությունների միջև` փորձի փոխանակման և կոնկրետ հարցերի շուրջ համագործակցություն զարգացնելու նպատակով: Մրցակցությանն ու պետական օժանդակությանն առնչվող այս ծրագիրն իրականացվելու է 2011-2013 թվականներին: Իրականացվող ծրագրի վերջնական նպատակը ՀՀ-ում մրցակցային միջավայրի բարելավումն է:
«Թվինինգ» ծրագրի «Մեկնարկային համաժողովը» տեղի կունենա փետրվարի 23-ին Երևանում, մասնակցելու են Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավարը, Լիտվայի Հանրապետության և Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպանությունների, Հայաստանի Հանրապետության պետական մարմինների, սպառողների շահերի պաշտպանությամբ զբաղվող հասարակական և միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչները:

Государственная комиссии по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК) Армении совместно с антимонопольными органами Германии и Литвы начала целевую программу Twinning, сообщает пресс-служба ГКЗЭК.
Twinning осуществляется в рамках политики европейского сотрудничества. В ходе реализации программы планируется обмен опытом и сотрудничество по конкретным программам соответствующих органов и правительств этих стран. Цель программы – улучшение конкурентного поля Армении. Программа рассчитана на 2011-2013 гг.
«Стартовый форум» программы Twinning пройдет 23 февраля в Ереване, и в нем примут участие руководитель делегации ЕС в Армении, представители посольств Литвы, Германии, государственных органов Армении, общественных и международных организаций.