UNISTREAM դրամական փոխանցումների միջազգային համակարգը Հայաստանում շրջանառության մեջ է դնում նոր գործիք` հաճախորդի միասնական քարտ: Հաճախորդի քարտի կիրառումը ավելի արդյունավետ կդարձնի դրամական փոխանցում կատարելու գործընթացը, քանի որ քարտը պարունակում է հաճախորդի բոլոր անհրաժեշտ տվյալները: Յուրաքանչյուր քարտ ունի իր հատուկ համարը և կրում է համակարգով հաճախորդի կողմից իրականացված փոխանցումների մասին տեղեկատվությունը: Հաճախորդի քարտի գլխավոր առավելություններից է հաճախորդի սպասարկման ժամանակահատվածի զգալի կրճատումը: Քարտի առկայությունը սպասարկողին ազատում է դրամական փոխանցում կատարելու համար անհրաժեշտ տեղեկատվության մուտքագրման անհրաժեշտությունից: Բավարար է , որպեսզի հաճախորդը ներկայացնի քարտը և բանկի աշխատակիցը ըստ քարտի համարի կստանա անհրաժեշտ տվյալները: Բացի դրանից, քարտը հնարավորություն է տալիս հետևել կատարված և ընթացիկ փոխանցումների online կարգավիճակին:
Այսօր UNISTREAM-ը դրամական փոխանցումների ամենապահանջված համակարգն է հայաստանյան շուկայում: 2010թ.-ին Հայաստանում UNISTREAM համակարգով իրականացվել է 748 հազար դրամական փոխանցում: Համակարգի հայաստանյան շրջանառությունը անցած տարի կազմել է 597 մլն ԱՄՆ դոլար` գերազանցելով նախորդ տարվա ցուցանիշը 8,5 տոկոսով: UNISTREAM դրամական փոխանցումներ Հայաստանում իրականացվում են «Յունիբանկ»-ի 34 մասնաճյուղերում, հաղորդում է «Յունիբանկի» մամլո ծառայությունը:

23 Февраль 2011 - 11:55 AMT
Международная система денежных переводов UNISTREAM запускает на армянский рынок новый продукт – унифицированную карту клиента. Использование карты облегчает процесс оформления перевода, поскольку карта содержит необходимые данные о клиенте. Имея уникальный номер, каждая унифицированная карта несет основную информацию о клиенте и его операциях через систему. Одно из самых главных преимуществ нововведения – это серьезное сокращение времени обслуживания клиентов: карта избавляет операциониста от надобности заново вводить необходимую для отправки перевода информацию. Клиентам достаточно лишь предоставить карту сотруднику банка, который посредством номера унифицированного носителя видит все нужные данные. Помимо этого, обеспечивая доступ к базе данных, карта будет позволять видеть и отслеживать online статус произведенных и текущих переводов.
На сегодняшний день международная система денежных переводов UNISTREAM является самой востребованной системой денежных переводов на армянском рынке. Оборот системы в Армении возрос за 2010 год на 8,5% и составил 597 млн долларов США. Количество переводов в ушедшем году составило в республике 748 тысяч. Как отмечается в сообщении пресс-службы “Юнибанка”, переводы UNISTREAM в Армении осуществляются во всех 34 филиалах банка.