Փետրվարի 24-ի երեկոյան Մոսկվայում կկայանա «2010 թվականի պերսոնա» մրցանակի դափնեկրի պարգևատրման արարողությունը, «Ճյուղի զարգացման մեջ ներդրած ավանդի համար» (քաղաքացիական ավիացիա) հատուկ անվանակարգում առաջադրվել է «Արմավիա» ավիաընկերության նախագահ Միխայիլ Բագդասարովը: Նույն «Ճյուղի զարգացման մեջ ներդրած ավանդի համար» անվանակարգում (ՋԷԿ) առաջադրվել է «Միավորված Էներգաշինարարական Կորպորացիա» ԲԲԸ նախագահ Վալերի Սահակյանը:
«Բիզնես-ոլորտ» անվանակարգում «Մոսկովյան միջբանկային արժույթի բորսա» ՓԲԸ նախագահ Ռուբեն Աղանբեգյանն է:
Ընդ որում, «Գրան-պրի» անվանակարգում Ա.Պ.Չեխովի անվ. ՄԳԹ տնօրեն-գեղարվեստական ղեկավար Օլեգ Տաբակովն ու Ղազախստանի նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևն են:

On February 24, Moscow will host an award ceremony for 2010 Person of the Year prize, with 3 Armenians listed among 27 nominees.
As Armavia air company press service told PanARMENIAN.Net reporter, Armavia president Mikhail Bagdasarov is among the nominees for Contribution to Development of the Sector.
Joint Energy Construction Corporation President Valeri Sahakyan was nominated for the same prize. The president of Moscow Interbank Currency Stock Exchange Ruben Aghanbekyan was nominated for a prize in business sector.
The director of Chekhov Moscow Art Theatre Oleg Tabakov and Kazakhstan President Nursultan Nazarbayev were nominated for Grand Prix.