Ամերիկահայ բարերար Քըրք Քըրքորյանը` MGM Mirage ընկերության 100% սեփականատերը համաձայնել է ստանձնել «Սիս, Մասիս, Նոր Հայաստանի» կառավարումը, PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին են հաղորդել Զարգացման հայկական գործակալությունից: Աղբյուրի համաձայն, այս որոշումն ընդունվել է 2010 թվականի դեկտեմբերի վերջին:
Ծրագրի իրագործման համար 400 մլն դոլարի չափով ֆինանսավորում է պահանջվում: Ծրագրով նախատեսված է Հայաստանում լճափնյա հանգստավայրեր կազմակերպել Եղվարդի ջրամբարի մերձակայքում՝ կառուցելով խաղատուն, զվարճանքի և հանգստի, մարզական շինություններ:

Американский меценат армянского происхождения Кирк Киркорян, 100% владелец компании MGM mirage дал согласие на управление программой «Сис, Масис, Новая Армения», сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в Армянском агентстве развития. Согласно источнику, данное решение было принято в конце декабря 2010 года.
На реализацию программы требуется финансирование в размере 400 млн долларов. Программой предусмотрена организация приозерных зон отдыха в окрестностях Егвардского водохранилища, планируется строительство казино, спортивно-развлекательных комплексов.