Փետրվարի 21-ից 25-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 75,026,949 ԱՄՆ դոլար 364.65 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 76,584,736 ԱՄՆ դոլար 365.89 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 13,658,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 366.40 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով: Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 4,100,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 365.96 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Փետրվարի 14–ից 20-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 18.8 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 28 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

25 Февраль 2011 - 15:20 AMT
С 21 по 25 февраля на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 75,026,949 долларов США по 364.65 драмов/1 доллар США и продано 76,584,736 долларов США по 365.89 драмов/1 доллар США. За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 13,658,000 долларов США по 366.40 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 4,100,000 по 365.96 драмов/1 доллар США.
С 14 по 20 февраля объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 18,8 млрд. драм, а долларовых кредитов – 28 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.