Մարտի 1-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 700 000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 367.26 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 367.25 դրամ:
Մարտի 1-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 367.20 դրամ` փետրվարի 28-ի համեմատ նվազելով 0.17 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 508.06 դրամ է` ավելանալով 0.50 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.07 կետով` կազմելով 12.78 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 1 марта было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $700 тыс. по курсу 367,26 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 367,25 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 1 марта составил 367,20 драмов, сократившись по сравнению с 28 февраля на 0,17 пунктов. В то же время, курс 1 евро составил 508,06 драмов, увеличившись на 0,50 пункта, а курс 1 российского рубля повысился на 0,07 пункта – 12,78 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.