Հայաստանի գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպան Սեյեդ Ալի Սաղայանի հետ քննարկել է գյուղատնտեսության ոլորտում երկկողմ համագործակցության հարցերը:
Ինչպես հաղորդում է գյուղատնտեսության նախարարության մամլո ծառայությունը, Սերգո Կարապետյանն Իրանին առաջարկել է մասնակցել «Հայաստանում 2010-2014թթ. ցորենի սերմնաբուծության և սերմարտադրության զարգացման ծրագրին»:
Իրանի դեսպանն իր հերթին առաջարկել է ոչխարաբուծության և մսի ատադրության համատեղ ձեռնարկություն ստեղծել, ինչպես նաև համագործակցել մեղվաբուծության և ծաղկաբուծության ասպարեզում:
Հանդիպման արդյունքներով Հայաստանի գյուղատնտեսության նախարարը պատրաստակամություն է հայտնել Իրանում տեղում ծանոթանալ գյուղատնտեսության ոլորտում իրանական փորձին:

3 Март 2011 - 14:30 AMT
Министр сельского хозяйства Армении Серго Карапетян обсудил с послом Ирана в Армении Сейедом Али Сагайаном вопросы двустороннего сотрудничества в сфере сельского хозяйства.
Как сообщает пресс-служба Минсельхоза, Серго Карапетян предложил Ирану участвовать в программе развития семеноводства и производства зерновых культур в Армении на 2010-2014 года.
В свою очередь посол Ирана предложил создать совместное производство по овцеводству и производству мяса, а также сотрудничество в пчеловодстве и цветоводстве.
По итогам встречи министр сельского хозяйства Армении выразил готовность на месте в Иране ознакомиться с иранским опытом в области сельского хозяйства.