Հայաստանի գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպան Սեյեդ Ալի Սաղայանի հետ քննարկել է գյուղատնտեսության ոլորտում երկկողմ համագործակցության հարցերը:
Ինչպես հաղորդում է գյուղատնտեսության նախարարության մամլո ծառայությունը, Սերգո Կարապետյանն Իրանին առաջարկել է մասնակցել «Հայաստանում 2010-2014թթ. ցորենի սերմնաբուծության և սերմարտադրության զարգացման ծրագրին»:
Իրանի դեսպանն իր հերթին առաջարկել է ոչխարաբուծության և մսի ատադրության համատեղ ձեռնարկություն ստեղծել, ինչպես նաև համագործակցել մեղվաբուծության և ծաղկաբուծության ասպարեզում:
Հանդիպման արդյունքներով Հայաստանի գյուղատնտեսության նախարարը պատրաստակամություն է հայտնել Իրանում տեղում ծանոթանալ գյուղատնտեսության ոլորտում իրանական փորձին:

Armenian Minister of Agriculture Sergo Karapetyan discussed with Iranian Ambassador to Armenia Seyed Ali Saghaeyan bilateral cooperation in agriculture.
Karapetyan offered Iran to participate in the program on seed growing development and cereal crops production in Armenia for 2010-2014, the press service of the RA Ministry of Agriculture reported.
For his part, the Iranian Ambassador offered to establish a joint enterprise for sheep breeding and meat production, as well as cooperate in bee-farming and floriculture.
Karapetyan expressed willingness to pay a visit to Iran to familiarize himself with the country’s experience in agriculture on site.