Մարտի 4-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1,1 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 367.59 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 367.75 դրամ:
Մարտի 1-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 367.53 դրամ` մարտի 3-ի համեմատ նվազելով 0.29 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 513.15 դրամ է` ավելանալով 3.46 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.02 կետով` կազմելով 13.03 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 4 марта было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $1,1 млн. по курсу 367,59 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 367,75 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 4 марта составил 367,53 драмов, сократившись по сравнению с 3 марта на 0,29 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 513,15 драмов, увеличившись на 3,46 пункта, а курс 1 российского рубля повысился на 0,02 пункта – 13,03 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.