Մարտի 11-ին Երևանում քննարկել են 2010-2015թթ. զարգացման նպատակով օգնություն ցուցաբերելու ՄԱԿ-ի ծրագրերի իրագործման գործընթացը: Ռազմավարական փաստաթուղթը պատրաստվել էր Հայաստանի կառավարության և ՄԱԿ-ի երևանյան գրասենյակի համատեղ ջանքերով և լիովին համապատասխանում էր հանրապետության և ազգային առաջնահերթությունների զարգացման պահանջմունքներին:
«Հայաստանում ՄԱԿ-ի համակարգն իր հավաքական ու միասնականացված ներդրումներով աջակցում է սոցիալական փոխակերպման և մարդկային զարգացման առաջընթացին»,- ասել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող Դաֆինա Գերչևան:
Իր հերթին, Հայաստանի ԱԳ փոխնախարար Արման Կիրակոսյանը նշել է, որ ՀՀ կառավարությունը բոլոր ջանքերը գործադրում է տնտեսական և սոցիալական զարգացումը խթանելու համար, իսկ ՄԱԿ-ի հետ սերտ համագործակցությունը թույլ կտա շարունակել սկսած բարեփոխումները:
Հայաստանի տարածքային կառավարման փոխնախարար Վաչե Տերտերյանն ասել է, որ 2010-2015թթ. զարգացման նպատակով օգնություն ցուցաբերելու ՄԱԿ-ի ծրագրերը համահունչ են կառավարության կողմից հաստատված մարզերի ներդաշնակ զարգացման հայեցակարգին:

On March 11, Yerevan hosted discussion of the United Nations Development Assistance Framework 2010-2015.
The strategic document was developed due to joint efforts of the Armenian government and UN Yerevan office. It fully complies with the needs of the country’s development and national priorities.
“The coordinated activity of the UN in Armenia facilitates social transformation and progress of human resources development,” UN Resident Coordinator/UNDP Resident Representative (UN RC/UNDP RR) in Armenia Dafina Gercheva said in her welcome address.
Armenian Deputy Foreign Minister Arman Kirakossian noted for his part that the Armenian government does its utmost to stimulate economic and social development, while the close cooperation with the UN and its assistance will allow continuing the launched reforms.