Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը մարտի 11-ին հրավիրել է խորհրդակցություն` տնտեսական քաղաքականության իրականացման առաջնահերթությունների վերաբերյալ: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ նախագահի մամլո գրասենյակը, խորհրդակցությանը մասնակցել են Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Կարապետյանը, փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանը, Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը, Էկոնոմիկայի, Ֆինանսների, Գյուղատնտեսության, Էներգետիկայի և բնական պաշարների, Քաղաքաշինության, Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարները, Նախագահի գլխավոր խորհրդականն ու վերահսկողական ծառայության ղեկավարը, Կառավարությանն առնթեր պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահը, Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի (ՏՄՊՊՀ) նախագահը:
Հանրապետության ղեկավարը խորհրդակցության սկզբում ընդգծել է, որ հանդիպման նպատակը` արտաքին տնտեսական բացասական ազդակ¬ներով պայմանավորված ներկա իրողու¬թյունների պայմաններում կոնկրետ գերակայությունների սահմանումն է և քննարկման արդյունքում` միասին նախատեսված նպատակադրումներում որոշ ճշգրտումներ կատա¬րելը:
Սերժ Սարգսյանը շեշտել է, որ նախա¬տեսված որևէ ծրագրի ձգձգման կամ ուշացման դեպքում բացատրու¬թյուն¬ներ չպետք է ընդունվեն.: «Եթե մեծ, լուրջ ծրագիր է ձախողվել, անպայման պետք է հետևանքներ լինեն, այլապես բոլորս էլ գիտենք, որ ձախողված ծրագրերի արդարացման համար պատասխանատուները կարող են տասից ավելի արդարացումներ բերել»,- ասել է նախագահը:

11 Март 2011 - 14:43 AMT
Президент Армении Серж Саргсян провел совещание, посвященное приоритетам экономической политики страны. Как сообщает пресс-служба президента, в совещании приняли участие премьер-министр РА Тигран Саркисян, вице-премьер, министр территориального развития Армен Геворкян, глава администрации президента Карен Карапетян, министры финансов, экономики, сельского хозяйства, энергетики и природных ресурсов, градостроительства, труда и по социальным вопросам, глава Центрального банка, руководитель Госкомитета по доходам, глава ГКЗЭК и др.
Президент отметил, что целью встречи является определение конкретных приоритетов в нынешней ситуации, обусловленной негативными внешними экономическими сигналами.
Серж Саргсян также подчеркнул, что в случае задержки или невыполнения какой-либо программы, никакие объяснения приниматься не должны. “Если провалена большая, серьезная программа, обязательно должны быть выводы, иначе все мы знаем, что ответственные могут найти десятки оправданий для объяснения причин ее провала”, – заявил президент.