Դրամի արժևորումը տնտեսության և ներքին արտադրողի համար անբարենպաստ և անընդունելի երևույթ է: Այդ մասին մարտի 11-ին հրավիրված խորհրդակցության ժամանակ ասել է Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Նախագահի կարծիքով, այդպիսի երևույթները Հայաստանին տևական ժամանակ խանգարել են, նա վստահություն է հայտնել, որ Հայաստանում նման զարգացումներ չեն լինի: «Իհարկե, բոլորս հասկանում ենք, որ ազգային արժույթի փոխարժեքը ձևավորվում է որպես հետևանք արտարժութային հոսքերի, իսկ բոլոր կանխատեսումները խոսում են այն մասին, որ մենք ունենալու ենք դրամի շատ դանդաղ ու կայուն արժեզրկում` առանց որևէ նկատելի թռիչքների ողջ տարվա ընթացքում»,- Սերժ Սարգսյանի խոսքն է հաղորդում ՀՀ նախագահի մամլո գրասենյակը:
Սերժ Սարգսյանը նման զարգացումը «նորմալ և բարենպաստ է համարել տնտեսվարողների և, առաջին հերթին, արտահանողների համար»:
Խորհրդակցությանը մասնակցել են Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Կարապետյանը, փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանը, Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը, Էկոնոմիկայի, Ֆինանսների, Գյուղատնտեսության, Էներգետիկայի և բնական պաշարների, Քաղաքաշինության, Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարները, Նախագահի գլխավոր խորհրդականն ու վերահսկողական ծառայության ղեկավարը, Կառավարությանն առնթեր պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահը, Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագահը:

11 Март 2011 - 14:54 AMT
Ревальвация драма – неприемлемое явление для местного производителя и экономики Армении. Об этом 11 марта в ходе совещания сказал президент Армении Серж Саргсян.
По мнению президента, подобные явления мешали Армении, при этом он выразил уверенность, что в Армении не будет подобных развитий. «Естественно, все мы понимаем, что стоимость нацвалюты формируется в результате инвалютных потоков, а все прогнозы говорят о том, что у нас будет стабильное и медленное обесценение драма, без каких либо ощутимых взлетов в течение всего года», – цитирует главу государства пресс-служба.
Серж Саргсян посчитал подобное развитие «нормальным и благоприятным для хозсубъектов, и, в первую очередь, для экспортеров».
На совещании присутствовали премьер-министр Армении Тигран Саркисян, руководитель аппарата президента Карен Карапетян, вице-премьер Армен Геворкян, председатель ЦБ РА Артур Джавадян, министры экономики, финансов, сельского хозяйства, энергетики, труда, градостроения, главный советник президента и руководитель контрольной службы, а также председатели Госкомитета по доходам и ГКЗЭК.