Դրամի արժևորումը տնտեսության և ներքին արտադրողի համար անբարենպաստ և անընդունելի երևույթ է: Այդ մասին մարտի 11-ին հրավիրված խորհրդակցության ժամանակ ասել է Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Նախագահի կարծիքով, այդպիսի երևույթները Հայաստանին տևական ժամանակ խանգարել են, նա վստահություն է հայտնել, որ Հայաստանում նման զարգացումներ չեն լինի: «Իհարկե, բոլորս հասկանում ենք, որ ազգային արժույթի փոխարժեքը ձևավորվում է որպես հետևանք արտարժութային հոսքերի, իսկ բոլոր կանխատեսումները խոսում են այն մասին, որ մենք ունենալու ենք դրամի շատ դանդաղ ու կայուն արժեզրկում` առանց որևէ նկատելի թռիչքների ողջ տարվա ընթացքում»,- Սերժ Սարգսյանի խոսքն է հաղորդում ՀՀ նախագահի մամլո գրասենյակը:
Սերժ Սարգսյանը նման զարգացումը «նորմալ և բարենպաստ է համարել տնտեսվարողների և, առաջին հերթին, արտահանողների համար»:
Խորհրդակցությանը մասնակցել են Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Կարապետյանը, փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանը, Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը, Էկոնոմիկայի, Ֆինանսների, Գյուղատնտեսության, Էներգետիկայի և բնական պաշարների, Քաղաքաշինության, Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարները, Նախագահի գլխավոր խորհրդականն ու վերահսկողական ծառայության ղեկավարը, Կառավարությանն առնթեր պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահը, Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագահը:

Armenian President Serzh Sargsyan said that revaluation of the local currency – AMD – is an unacceptable phenomenon for local producers and economy.
“In my opinion, similar phenomena hindered Armenia,” Mr. Sargsyan said during the March 11 meeting.
He expressed belief that Armenia will not face similar developments.
“Naturally, we understand that the cost of the national currency is formed as a result of foreign currency flows, while all forecasts suggest that AMD will record a stable and slow devaluation, without any considerable rises during the year,” Sargsyan said.
He added that similar developments are “normal and favorable for business entities, first of all, exporters,” the RA presidential press service reported.
Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan, Deputy Prime Minister, Minister of Territorial Administration Armen Gevorgyan, Presidential Staff Chief Karen Karapetyan, ministers of finance, economy, agriculture, energy and natural resources, urban development, labor and social affairs, head of the Central Bank of Armenia, head of the RA State Revenue Committee, head of the RA State Commission for the Protection of Economic Competition and others participated in the meeting.