«Կոնվերսբանկ» ՓԲԸ MasterCard WOMAN'S CARD աննախադեպ քարտերից արդեն Հայաստանի իգական սեռի 50 ներկայացուցիչ է օգտվել: Այդ մասին մարտի 14-ին Երևանում հատուկ կանանց համար նախատեսված քարտերի պաշտոնական շնորհանդեսի ժամանակ հաղորդեց «Կոնվերս բանկ» ՓԲԸ գործադիր տնօրեն, վարչության նախագահ Տիգրան Դավթյանը: Այս կապակցությամբ նա ընդգծեց, որ կանանց հաճելի անակնկալ մատուցելով` բանկը նպատակ է հետապնդում խթանել վճարահաշվարկային քարտերի օգտագործումը: Տիգրան Դավթյանը հաղորդեց նաև, որ քարտերի թողարկման ծրագրի շրջանակներում բանկը նախատեսում է մինչև հաջորդ տարվա վերջ առնվազն 5000 MasterCard WOMAN'S CARD թողարկել և մտադիր է ձեռնամուխ լինել նոր քարտային նախագծերի իրականացմանը:
MasterCard միջազգային վճարահաշվարկային համակարգի տարածաշրջանային ղեկավար Նինա Վիլեմսն իր հերթին ավելացրեց, որ նման նախաձեռնություն իրականացվել է նաև Ֆրանսիայում, որտեղ այն լայն ճանաչում գտավ նման պլաստիկ քարտերից օգտվողների շրջանում:
Մարտի 4-ին «Կոնվերս բանկը» հայտարարեց Woman's card` հատուկ կանանց համար նախատեսված քարտերի թողարկման մասին: Հատուկ դիզայնով կանանց քարտը քարտապաններին հնարավորություն է ընձեռում օգտվելու հատուկ կանանց համար մշակված մի շարք առավելություններից: Նշյալ քարտապաններին կտրվեն հատուկ զեղչեր ավելի քան 160 առևտրային և սպասարկման կետերում՝ բազմաթիվ խանութներում, գեղեցկության սրահներում, ՍՊԱ և բժշկական կենտրոններում: Բացի այդ, WOMAN'S CARD-ի քարտապանների համար բանկն առանց վճարի գանձման կտրամադրի e-Converse` ինտերնետ-բանկինգ ծառայությունը: Քարտի սպասարկման վճարը չի տարբերվելու MasterCard Standard քարտի համար սահմանված սակագներից: Կանխիկի տրամադրումը բանկի կանխիկացման կետերում և բանկոմատներում` անվճար է: Ավելին, բանկը մտադիր է ժամանակի ընթացքում ընդլայնել արտոնությունների սեկտորը` դրանով իսկ կանանց միավորելով առանձնահատուկ ակումբի մեջ:

Беспрецедентными картами ЗАО «Конверсбанк» – Master Card WOMAN`S CARD, уже воспользовалось 50 представительниц женского пола Армении. Об этом 14 марта в Ереване на официальной презентации карт, предназначенных только для женщин, сообщил исполнительный директор, председатель правления банка ЗАО «Конверсбанк» Тигран Давтян. В связи с этим банкир подчеркнул, что одновременно с преподнесением приятного сюрприза женщинам, банк преследует цель – стимулировать использование платежно-расчетных карт. Тигран Давтян также сообщил, что в рамках программы по эмиссии карт банк планирует выпустить не менее 5000 Master Card WOMAN`S CARD до конца текущего года и намерен приступить к реализации новых карточных проектов. В свою очередь, региональный руководитель международной платежно-расчетной системы Master Card Нина Вилемс добавила, что подобная инициатива была реализована и во Франции, где она нашла широкое признание среди владельцев подобных пластиковых карт.
ЗАО «Конверсбанк» 4 марта первый объявил о выпуске в Армении пластиковых карт только для женщин, которые дают возможность ее владелице пользоваться особыми привилегиями. Обладательницам такой карты предоставляются специальные скидки в более чем 160 торгово-сервисных точках: в многочисленных магазинах, салонах красоты, медицинских и СПА-центрах. WOMAN`S CARD выдается в армянских драмах, долларах США и евро. Карта может быть выпущена как в качестве дебетовой, так и кредитной, также для собственников этой карты банк предоставит возможность бесплатно пользоваться услугой интренет–банкинг. Плата за обслуживание карты не отличается от обычных тарифов по обслуживанию Master Card, а обналичивание в банкоматах и пунктах обналичивания банка будет осуществляться бесплатно. Более того, банк намерен со временем расширить сектор привилегий, объединив тем самым женщин в особый клуб.