«Կոնվերսբանկ» ՓԲԸ MasterCard WOMAN'S CARD աննախադեպ քարտերից արդեն Հայաստանի իգական սեռի 50 ներկայացուցիչ է օգտվել: Այդ մասին մարտի 14-ին Երևանում հատուկ կանանց համար նախատեսված քարտերի պաշտոնական շնորհանդեսի ժամանակ հաղորդեց «Կոնվերս բանկ» ՓԲԸ գործադիր տնօրեն, վարչության նախագահ Տիգրան Դավթյանը: Այս կապակցությամբ նա ընդգծեց, որ կանանց հաճելի անակնկալ մատուցելով` բանկը նպատակ է հետապնդում խթանել վճարահաշվարկային քարտերի օգտագործումը: Տիգրան Դավթյանը հաղորդեց նաև, որ քարտերի թողարկման ծրագրի շրջանակներում բանկը նախատեսում է մինչև հաջորդ տարվա վերջ առնվազն 5000 MasterCard WOMAN'S CARD թողարկել և մտադիր է ձեռնամուխ լինել նոր քարտային նախագծերի իրականացմանը:
MasterCard միջազգային վճարահաշվարկային համակարգի տարածաշրջանային ղեկավար Նինա Վիլեմսն իր հերթին ավելացրեց, որ նման նախաձեռնություն իրականացվել է նաև Ֆրանսիայում, որտեղ այն լայն ճանաչում գտավ նման պլաստիկ քարտերից օգտվողների շրջանում:
Մարտի 4-ին «Կոնվերս բանկը» հայտարարեց Woman's card` հատուկ կանանց համար նախատեսված քարտերի թողարկման մասին: Հատուկ դիզայնով կանանց քարտը քարտապաններին հնարավորություն է ընձեռում օգտվելու հատուկ կանանց համար մշակված մի շարք առավելություններից: Նշյալ քարտապաններին կտրվեն հատուկ զեղչեր ավելի քան 160 առևտրային և սպասարկման կետերում՝ բազմաթիվ խանութներում, գեղեցկության սրահներում, ՍՊԱ և բժշկական կենտրոններում: Բացի այդ, WOMAN'S CARD-ի քարտապանների համար բանկն առանց վճարի գանձման կտրամադրի e-Converse` ինտերնետ-բանկինգ ծառայությունը: Քարտի սպասարկման վճարը չի տարբերվելու MasterCard Standard քարտի համար սահմանված սակագներից: Կանխիկի տրամադրումը բանկի կանխիկացման կետերում և բանկոմատներում` անվճար է: Ավելին, բանկը մտադիր է ժամանակի ընթացքում ընդլայնել արտոնությունների սեկտորը` դրանով իսկ կանանց միավորելով առանձնահատուկ ակումբի մեջ:

Executive Director, Chairman of the Board of Converse Bank CJSC Tigran Davtyan said that 50 women have already used special cards of the bank – Master Card WOMAN`S CARD.
As part of the program on cards issuance, the bank plans to issue at least 5,000 Master Card WOMAN`S CARD until the end of the year, as well as launch implementation of new card projects, Davtyan said during the March 14 official presentation of the cards for women in Yerevan.
Regional Director of MasterCard International payment system Nina Willems said for her part that a similar initiative was implemented also in France and was appreciated by the owners of similar plastic cards.
On March 4, Converse Bank CJSC announced issuance of woman's card in Armenia with a special design. It will provide cardholders with a range of advantages designed for women.
The mentioned cardholders will be provided with special discounts in over 160 trade and service units: various stores, beauty saloons, SPA and medical centers. The Bank will provide e-Converse internet-banking service free of charge for cardholders of WOMAN’S CARD.
WOMAN’S CARD is provided in AMD, USD and EUR. The card may be issued both as debit and credit. The card maintenance fee will not differ from tariffs established for MasterCard Standard. Encashment in the Bank cash points and ATMs is free of charge.