Այսօրվա դրությամբ «Կոնվերսբանկ» ՓԲԸ-ն լայնածավալ քարտային նախագծեր է իրականացնում, այդ թվում նաև աշխատավարձերի ու կենսաթոշակառուների սպասարկման ոլորտներում: Ինչպես մարտի 14-ին կայացած Master Card WOMAN`S CARD շնորհանդեսին հայտարարել է «Կոնվերսբանկ» ՓԲԸ-ի գործադիր տնօրեն, բանկի վարչության նախագահ Տիգրան Դավթյանը, բանկը մտադիր է մինչև տարեվերջ ավելացնել թողարկված քարտերի քանակը 20 տոկոսով: Ըստ նրա, այսօրվա դրությամբ բանկը սպասարկում է շուրջ 50 հազար ակտիվ քարտ: Նա հայտնել է, որ աշխատավարձի քարտերը կազմում են բոլոր քարտերի 30 տոկոսը:
Անդրադառնալով կենսաթոշակառուների սպասարկմանը՝ Տ.Դավթյանը նշել է, որ բանկում շուրջ 1200 հաշիվ է բացվել, որոնցից 1000-ը սպասարկվում են պլաստիկ քարտերի միջոցով: Նա նշել է, որ հաշվի բացումը, սպասարկումը բանկի բանկոմատներում և POS-տերմինալներում կենսաթոշակառուների համար անվճար է իրականացվում, ավելին դրական մնացորդի դեպքում տարեկան ավելանում է 4 տոկոս:
Անդրադառնալով անկանխիկ գործարքների ծավալների ավելացմանը՝ Master Card վճարահաշվարկային միջազգային համակարգի տարածաշրջանային ղեկավար Նինա Վիլեմսը հավելել է, որ դրանք զգալիորեն աճել են վերջին շրջանում՝ 10 տոկոսով 2009թ. համեմատ: Անդրադառնալով Master Card-ի աշխատանքին Հայաստանում՝ համակարգի ներկայացուցիչ Նինա Վիլեմսն ասել է, որ միջազգային վճարային համակարգը գոհ է համագործակցությունից՝ հավելելով, որ մրցակցությունը բարձր է ազգային ArCa համակարգի առկայության պատճառով, որն իր նպատակային շուկան ունի:

На сегодняшний день ЗАО «Конверсбанк» реализует широкомасштабные карточные проекты, в том числе, зарплатные и по обслуживанию пенсионеров. Как сообщил 14 марта на презентации Master Card WOMAN`S CARD исполнительный директор, председатель правления банка ЗАО «Конверсбанк» Тигран Давтян, банк намерен увеличить число эмитированных карт до конца 2011 года как минимум на 20%. По его словам, на сегодняшний день банк обслуживает порядка 50 тыс. активных карт. Банкир сообщил, что зарплатные карты составляют 30% от всех карт «Конверсбанка».
Касаясь обслуживания пенсионеров, Тигран Давтян отметил, что в банке открыто около 1200 счетов, из которых 1000 обслуживаются посредством пластиковых карт. В связи с этим он подчеркнул, что открытие счета, его обслуживание, обналичивание в банкоматах и POS-терминалах банка осуществляется для пенсионеров бесплатно, более того, на положительный остаток начисляется до 4% годовых.
Касаясь увеличения объемов безналичных сделок на региональном уровне, региональный руководитель международной платежно-расчетной системы Master Card Нина Вилемс добавила, что они значительно возросли за последний период – на 10% в 2010 году по сравнению с 2009 годом. Касаясь работы Master Card в Армении, Нина Вилемс отметила, что международная платежная система довольна сотрудничеством в этой стране. Говоря о доле, которую Master Card занимает в Армении, представитель системы сказала, что она существенна, но высока конкуренция из-за присутствия национальной платежной системы ArCa, имеющей свой целевой рынок.