Այսօրվա դրությամբ «Կոնվերսբանկ» ՓԲԸ-ն լայնածավալ քարտային նախագծեր է իրականացնում, այդ թվում նաև աշխատավարձերի ու կենսաթոշակառուների սպասարկման ոլորտներում: Ինչպես մարտի 14-ին կայացած Master Card WOMAN`S CARD շնորհանդեսին հայտարարել է «Կոնվերսբանկ» ՓԲԸ-ի գործադիր տնօրեն, բանկի վարչության նախագահ Տիգրան Դավթյանը, բանկը մտադիր է մինչև տարեվերջ ավելացնել թողարկված քարտերի քանակը 20 տոկոսով: Ըստ նրա, այսօրվա դրությամբ բանկը սպասարկում է շուրջ 50 հազար ակտիվ քարտ: Նա հայտնել է, որ աշխատավարձի քարտերը կազմում են բոլոր քարտերի 30 տոկոսը:
Անդրադառնալով կենսաթոշակառուների սպասարկմանը՝ Տ.Դավթյանը նշել է, որ բանկում շուրջ 1200 հաշիվ է բացվել, որոնցից 1000-ը սպասարկվում են պլաստիկ քարտերի միջոցով: Նա նշել է, որ հաշվի բացումը, սպասարկումը բանկի բանկոմատներում և POS-տերմինալներում կենսաթոշակառուների համար անվճար է իրականացվում, ավելին դրական մնացորդի դեպքում տարեկան ավելանում է 4 տոկոս:
Անդրադառնալով անկանխիկ գործարքների ծավալների ավելացմանը՝ Master Card վճարահաշվարկային միջազգային համակարգի տարածաշրջանային ղեկավար Նինա Վիլեմսը հավելել է, որ դրանք զգալիորեն աճել են վերջին շրջանում՝ 10 տոկոսով 2009թ. համեմատ: Անդրադառնալով Master Card-ի աշխատանքին Հայաստանում՝ համակարգի ներկայացուցիչ Նինա Վիլեմսն ասել է, որ միջազգային վճարային համակարգը գոհ է համագործակցությունից՝ հավելելով, որ մրցակցությունը բարձր է ազգային ArCa համակարգի առկայության պատճառով, որն իր նպատակային շուկան ունի:

The bank is going to increase the number of issued cars by at least 20% until the end of the year, Executive Director, Chairman of the Board of Converse Bank CJSC Tigran Davtyan said in Yerevan during the March 14 official presentation of cards for women – Master Card WOMAN`S CARD.
According to him, the bank currently services around 50,000 active cards. The share of salary cards makes 30% of the total cards of Converse bank.
Referring to provision of services to pensioners, Davtyan said that around 1,200 accounts have been opened in the bank, of which 1,000 accounts are serviced via plastic cards. According to Davtyan, opening of accounts, encashment in the bank POS-terminals and ATMs is free of charge.
Referring to increase in non-cash deals in the region, Regional Director of MasterCard International payment system Nina Willems said that a considerable growth was recorded in them recently – 10% increase in 2010 compared to 2009.
As for the activity of MasterCard International in Armenia, Willems noted that the international payment system is satisfied with its cooperation in the country. Referring to the share of MasterCard International in Armenia, she said that it is significant, but the international payment system faces high competition with ArCA national payment system, which has its target market.