Էյչ-Էս-Բի-Սի-ն Հայաստանում իր գործունեությունը սկսել է 15 տարի առաջ` 1996 թվականի մարտի 16-ին, և այսօր ծառայություններ է մատուցում ավելի քան 40,000 հաճախորդների` Հայաստանում և նրա սահմաններից դուրս: Ինչպես հաղորդել է բանկի գլխավոր գործադիր տնօրենի տեղակալ Իրինա Սեյլանյանը, «Տարեդարձը նշելու առիթով սույն թվականի մարտի 16-ը բանկը հայտարարել էր անվճար բանկային օր` հաճախորդներին ընձեռելով իր հիմնական ծառայություններից անվճար օգտվելու մեկօրյա հնարավորություն»:
Դրա հետ կապված` Իրինա Սեյլանյանը հավելել է, որ տարեդարձի շրջանակներում 2011-ի ընթացքում բանկի հաճախորդներին սպասվում են հետաքրքիր անակնկալներ, բացի դրանից վերանայվել են բանկային ծառայությունների տրամադրման որոշ պայմաններ, որոնք կիրառվելու են ընթացիկ տարվա ապրիլին:
Իրինա Սեյլանյանը հաղորդել է, որ մեծ միջոցառում է նախատեսված ընթացիկ տարվա մայիսին, և այդ նպատակով Հայաստան են ժամանելու HSBC խմբի բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, ինչպես նաև «HSBC բանկ Հայաստանի» առաջին ղեկավար Դևիդ Բադը:

Впервые ЗАО «HSBC Банк Армения» открыл свои двери 16 марта 1996 года, и на сегодняшний день у банка более 40 000 клиентов. Как сообщила заместитель генерального исполнительного директора банка Ирина Сейланян, в день празднования юбилея ЗАО «HSBC Банк Армения» провел акцию по предоставления целого ряда бесплатных услуг. «В результате данной инициативы был зафиксирован значительный рост банковских услуг, в частности, были открыты счета, число который в 4 раза превысило среднедневной показатель, а также рост пользователей услуг интернет-банкинга в 8 раз», – сказала она.
В связи с этим Ирина Сейланян добавила, что в рамках юбилея интересные сюрпризы ожидают клиентов банка и в течение 2011 года, помимо этого были пересмотрены некоторые условия по предоставления банковских услуг, которые будут применяться с апреля текущего года.
Заместитель генерального исполнительного директора банка также сообщила, что большое мероприятие запланировано на май текущего года, и с этой целью в Армению прибудут высокопоставленные руководители Группы HSBC, а также первый глава ЗАО «HSBC Банк Армения» Дэвид Бад.