Մարտի 18-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 8,8 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 370.63 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 369.75 դրամ:
Մարտի 18-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 369.88 դրամ` մարտի 17-ի համեմատ ավելանալով 0.26 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 520.98 դրամ` ավելանալով 1.92 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.06 կետով` կազմելով 13.00 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 18 марта было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $8,8 млн. по курсу 370,63 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 369,75 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 18 марта составил 369,88 драмов, увеличившись по сравнению с 17 марта на 0,26 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 520,98 драмов, увеличившись на 1,92 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,06 пункта – 13,00 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.