Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը մարտի 22-ին աշխատանքային այցով եղել է «Քրաուն Քեմիքլ» ՍՊԸ-ում և ծանոթացել ընկերության գործունեության և պլաստմասե տարաների արտադրության նոր արտադրամասի հետ: «Մեր ուշադրության կենտրոնում պետք է լինեն արտահանման կողմնորոշում ունեցող միջին ձեռնարկությունները, որոնցում աշխատում է 100-ից ավել մարդ»,- ասել է նա: Նախարարի խոսքերով, «Քրաուն Քեմիքլը», որն աշխատում է հայկական շուկայում 10 տարուց ավելի, այսօր արտահանում է իր արտադրանքը Վրաստան, Ռուսաստան և ԵՄ երկրներ, ինչպես նաև Ասիա:
«Քրաուն Քեմիքլ» ՍՊԸ-ն, որը զբաղվում է քիմիական ապրանքների արտադրությամբ, հիմնվել է 1997-ին: Ընկերությունն արտադրում է 50 անուն ապրանք, որոնց շարքում` էկոլոգիապես մաքուր ներկեր և վերանորոգման համար նախատեսված այլ ապրանքներ: «Քրաուն Քեմիքլի» արտադրության ծավալները 2010-ին կազմել են 1.2 մլրդ դրամ, որից արտահանումը կազմել է 197 մլն դրամ:
2010-ին «Քրաուն Քեմիքլ» ՍՊԸ-ն սեփական միջոցներից ներդրել է 900 հազար դոլար պլաստամասե տարաների նոր արտադրամաս հիմնելու համար: Ընկերության հիմնադիր Համլետ Դավուդիի խոսքերով, այսօր արտադրական հզորությունները կազմում են 7 հազար տոննա, սակայն դրանք կարող են ավելանալ 10 հազար տոննայով, առավել ևս, որ ընկերությունն ուսումնասիրում է Հայաստանի շուկան:

On March 22, Armenian Minister of Economy Tigran Davtyan paid a working visit to Crown Chemical LLC to familiarize himself with the company activity and new workshop for production of plastic containers.
“We should focus on export-oriented medium enterprises, which employ over 100 people,” Davtyan said after his tour at the enterprise.
According to the Minister, Crown Chemical operates in Armenia for over 10 years and exports 30% of its output to Georgia, Russia and EU countries, as well as Asia.
Davtyan said that today financing of the company, which earlier operated only due to own funds, was discussed.
Crown Chemical LLC dealing with chemical production was established in 1997. It produces over 50 types of output, including ecologically clean paints, lacquers and other goods for repair. The production volume of the company amounted to AMD 1.2bln in 2010, including export – AMD 197mln. In 2010, Crown Chemical LLC invested USD 900,000 to expand production and establish a shop for production of plastic containers with usage of modern equipment.