ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից մշակվել և վերլուծության է ենթարկվել «Խոշոր հարկ վճարողների հարկային վճարումների մոնիտորինգի հրապարակման ենթակա 2011թ.-ի հունվար ամսվա ամփոփ ցուցանիշները»` համաձայն ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ նախագահի հրամանով հաստատված Խոշոր հարկ վճարողների հարկային տեսչության կողմից 2011թ.-ի ընթացքում սպասարկվող 440 հարկ վճարողների ցանկի, որի արդյունքում պարզվել է, որ իրացումից հասույթը 2011թ.–ի հունվար ամսին կազմել է 138.8 մլրդ դրամ կամ նախորդ տարվա նույն ամսվա համեմատությամբ նվազել է 4.6 տոկոսով: Ընդ որում, նշված ցուցանիշի առումով աճ արձանագրվել է 192 կազմակերպությունների մոտ` 23.3 մլրդ դրամով և նվազել 225-ի մոտ` 28.7 մլրդ դրամով:
2011թ.-ի հունվարին հարկային մարմնի կողմից կատարվել են 32 հարկային ստուգումներ, որոնց արդյունքում առաջադրվել է բյուջե լրացուցիչ վճարման ենթակա գումարներ 194.2 մլն դրամի չափով:

According to the Analysis of Summarized Indices of Large Taxpayers' Monitoring conducted among 440 largest taxpayers in January 2011 by the State Revenue Committee, the sale proceeds of Armenia's largest taxpayers totaled AMD 138.8bln in January 2011 that is 4.6% lower compared with the same period in 2010.
Meanwhile, growth in this index was recorded at 192 companies – by AMD 32.5bln. At the same time, decrease in sale proceeds of 225 taxpayers was recorded – by AMD 34.2bln.
32 inspections were conducted by tax bodies in January 2011, as a result of which AMD 194.2mln additional payments were made to the state budget.