Խոշոր հարկ վճարողների կողմից ներմուծման ծավալները այս տարվա հունվար ամսին նախորդ տարվա նույն ամսվա համեմատությամբ նվազել են 8.3 %–ով և կազմել 58.4 մլրդ դրամ: Այդ մասին ասվում է ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից մշակված և վերլուծության ենթարկված «Խոշոր հարկ վճարողների հարկային վճարումների մոնիտորինգի հրապարակման ենթակա 2011թ.-ի հունվար ամսվա ամփոփ ցուցանիշներ» փաստաթղթում՝ համաձայն ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ նախագահի հրամանով հաստատված Խոշոր հարկ վճարողների հարկային տեսչության կողմից 2011թ.-ի ընթացքում սպասարկվող 440 հարկ վճարողների ցանկի:
Ընդ որում, ներմուծման ծավալները աճել են 172 կազմակերպությունների մոտ շուրջ 19.9 մլրդ դրամով և նվազել` 80-ի մոտ համապատասխանաբար 24.7 մլրդ դրամով:
3. Արտահանման ծավալները 2011թ.-ի հունվարին կազմել է 20.1 մլրդ դրամ նախորդ տարվա նույն ամսվա 16.5 մլրդ դրամի փոխարեն կամ ավել 3.6 մլրդ դրամով:

According to the Analysis of Summarized Indices of Large Taxpayers' Monitoring conducted at 440 largest taxpayers in January 2011 by the State Revenue Committee, the import volumes by Armenia's largest taxpayers totaled AMD 58.4bln in January 2011 that is 8.3% less compared to the same period in 2010.
172 companies secured AMD 19.9bln growth in this index. At the same time, 80 taxpayers reported AMD 24.7bln decrease.
The export volumes by Armenia's largest taxpayers totaled AMD 20.1bln in January 2011 that is 3.6bln more compared to the same period in 2010.