Մարտի 22-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4 620 000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք՝ 368.96 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 368.60 դրամ:
Մարտի 22-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 369.31 դրամ` մարտի 21-ի համեմատ կրճատվելով 0.52 կետով: Միևնույն ժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 525.34 դրամ` ավելանալով 1.66 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 13.12 դրամ` ավելանալով 0.06 կետով: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 22 марта было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $4,62 млн. по курсу 368,96 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 368,60 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 22 марта составил 369,31 драмов, сократившись по сравнению с 21 марта на 0,52 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 525,34 драмов, увеличившись на 1,66 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,06 пункта – 13,12 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.