2010-ին «Առէկսիմբանկ` Գազպրոմաբանկի խումբ» ՓԲԸ-ի վարկային պորտֆելն ավելացել է 140 տոկոսով, ընդ որում ինչպես կորպորատիվ վարկավորման գծով (231.2 տոկոս աճ կամ 104 մլն դոլար), այնպես էլ մանրածախ վարկավորման (25 տոկոս աճ կամ 31.1 մլն դոլար)` կազմելով շուրջ 135 մլն դոլար: «Անցյալ տարվա համեմատ պորտֆելի պարտքի պրոբլեմային տեսակարար կշիռը նվազել է 1.95 տոկոսից մինչև 1.13 տոկոս»,- ասվում է բանկի մամլո հաղորդագրությունում:
«Առէկսիմբանկ` Գազպրոմաբանկի խումբ» ՓԲԸ-ի եռակողմ Զարգացման ռազմավարության համաձայն 2011-ին վարկերի ընդհանուր պորտֆելը նախատեսվում է ավելացնել 50 տոկոսով` հասցնելով 73.5 մլրդ դրամ կամ շուրջ 200 մլն դոլար:

140% growth was recorded in credit portfolio of Areximbank-Gazprombank Group CJSC in 2010, including in corporate lending (231.2% growth) and retail lending (25% growth). Thus, the bank’s credit portfolio reached USD 135mln.
“The share of the troubled loan portfolio dropped from 1.95% to 1.13%,” the bank press service reported.
According to the bank’s three-year strategy of development, the total credit portfolio is envisaged to be increased by 50% in 2011 to bring it to AMD 73.5bln or around USD200mln.