2010-ին «Առէկսիմբանկ` Գազպրոմաբանկի խումբ» ՓԲԸ-ի վարկային պորտֆելն ավելացել է 140 տոկոսով, ընդ որում ինչպես կորպորատիվ վարկավորման գծով (231.2 տոկոս աճ կամ 104 մլն դոլար), այնպես էլ մանրածախ վարկավորման (25 տոկոս աճ կամ 31.1 մլն դոլար)` կազմելով շուրջ 135 մլն դոլար: «Անցյալ տարվա համեմատ պորտֆելի պարտքի պրոբլեմային տեսակարար կշիռը նվազել է 1.95 տոկոսից մինչև 1.13 տոկոս»,- ասվում է բանկի մամլո հաղորդագրությունում:
«Առէկսիմբանկ` Գազպրոմաբանկի խումբ» ՓԲԸ-ի եռակողմ Զարգացման ռազմավարության համաձայն 2011-ին վարկերի ընդհանուր պորտֆելը նախատեսվում է ավելացնել 50 տոկոսով` հասցնելով 73.5 մլրդ դրամ կամ շուրջ 200 մլն դոլար:

За 2010 год кредитный портфель ЗАО «Арэксимбанк – группа Газпромбанка» вырос на 140%, причем как по линии корпоративного кредитования (рост – 231.2% или 104 млн. долларов США), так и по линии розничного кредитования (рост – 25% или 31.1 млн. долларов США), составив порядка 135 млн. долларов. «По сравнению с предыдущим годом удельный вес проблемной задолженности портфеля снизился от 1.95% до 1.13%», – говорится в сообщении пресс-службы банка.
Согласно принятой трехлетней Стратегии развития ЗАО «Арэксимбанк – группа Газпромбанка» в 2011 году общий портфель кредитов планируется увеличить на 50%, доведя его до 73,5 млрд. драмов или порядка 200 млн. долларов. ЗАО "Арэксимбанк – группа Газпромбанка" основан в 1998 году. Держателем 100% акций банка является один из крупнейших банков Восточной Европы российский «Газпромбанк» ОАО.