«Յունիբանկ» ՓԲԸ-ի ընդհանուր վարկային պորտֆելը 2010 թվականի դեկտեմբերի 31-ի դրությամբ կազմել է 212,6 մլն դոլար` վերջին երեք տարվա ընթացքում աճելով 119%-ով: Վարկային պորտֆելի աճը հիմնականում պայմանավորված է բիզնես վարկավորման ծավալների ընդլայնմամբ: Խոշոր բիզնեսին տրամադրված վարկերի պորտֆելը 2008թ.-ից մինչև 2010թ.-ը աճել է 109 %ով, իսկ փոքր և միջին բիզնեսի գծով` 131%-ով:
Աջակցությունը բիզնեսին «Յունիբանկի» վարկային քաղաքականության առաջնային ուղղություններից է: Ձեռնարկության գործունեության ոլորտից, ծավալներից և բիզնես ուղղության առանձնահատկություններից ելնելով` հաճախորդին առաջարկվում է համագործակցության ամենաարդյունավետ տարբերակը:
Ինչպես նշվում է բանկի մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, «Յունիբանկն» առանձնակի ուշադրություն է դարձնում միջազգային չափանիշներին համապատասխան ռիսկ մենեջմենթի զարգացմանը: Շնորհիվ արդյունավետ վերահսկողության համակարգի, Բանկին հաջողվեց ապահովել ակտիվների բարձր որակ: Ըստ ԱրմԻնֆո գործակալության տվյալների, վարկային ներդրումների որակի ցուցանիշը, որը բնութագրում է Բանկի պորտֆելում առկա ժամկետանց վարկերի տեսակարար կշիռը, «Յունիբանկում» 2010թ.-ին կազմել է 0,01% (իդեալական ցուցանիշը 0%):

The total credit portfolio of Unibank CJSC amounted to USD 212.6mln as of December 31, 2010, increasing by 119% over three years.
The growth was basically secured through considerable expansion of business lending. Specifically, loans provided to large businesses increased by 109%, to small and medium enterprises – by 131% in 2008-2010.
According to the bank press service, Unibank attaches importance to development of risk management in compliance with international standards.
Due to efficient control, the bank has managed to secure a high-level quality of assets: the quality coefficient of credit investments, which characterizes the share of overdue loans in the portfolio, made 0.01% (the ideal coefficient is 0%) in Unibank by the end of 2010.