Մարտի 28-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 7,1 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 368.69 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 368.85 դրամ:
Մարտի 28-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 368.09 դրամ` մարտի 25-ի համեմատ ավելանալով 0.20 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 517.01 դրամ` նվազելով 3.29 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.04 կետով` կազմելով 12.98 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 28 марта было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $7,1 млн. по курсу 368,69 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 368,85 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 28 марта составил 368,09 драмов, увеличившись по сравнению с 25 марта на 0,20 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 517,01 драмов, сократившись на 3,29 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,04 пункта – 12,98 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.