Մարտի 29-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1,9 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 369.50 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 369.75 դրամ:
Մարտի 29-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 368.65 դրամ` մարտի 28-ի համեմատ ավելանալով 0.56 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 521.09 դրամ` ավելանալով 3.37 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.03 կետով` կազմելով 13 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 29 марта было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $1,9 млн. по курсу 369,50 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 369,75 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 29 марта составил 368,65 драмов, увеличившись по сравнению с 28 марта на 0, 56 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 521,09 драмов, увеличившись на 3,37 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,03 пункта – 13 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.