Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ապրիլի 1-ին այցելել է «PepsiCo» զովացուցիչ և բնական հյութերի արտադրության գործարան, որը կսկսի աշխատել արդեն մայիսին: Կառավարության ղեկավարը ծանոթացել է գործարանի արտադրական հնարավորությունների հետ, որը հագեցած է գերմանական առաջատար ընկերությունների ժամանակակից սարքավորումներով:
«Այսօր այս գործարանը տեխնիկական հաեգցվածության մակարդակով կարելի է համարել աշխարհի լավագույն գործարաններից մեկը»,- լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է «Ջերմուկ International» ընկերության բիզնես-խորհրդատու Էդգար Ղազարյանը: Նրա խոսքերով, ներդրումների հիմնական մասն արդեն իրականացվել է` 22 մլն եվրո, սակայն ընկերության պլանների մեջ է մտնում նաև լրացուցիչ ներդրումների կատարումը բնական հյութերի արտադրության համար: Նա հաղորդել է, որ գործարանի հիմնադիրներն են տեղի ձեռնարկատերերը` ի դեմս«Ջերմուկ International» ընկերության սեփականատերերի, որոնց հետ ստորագրվել է ֆրանչայզինգային պայմանագիր «PepsiCo» ապրանքանիշն օգտագործելու մասին:
Անդրադառնալով արտադրական հզորություններին` նա նշել է, որ լիովին կարող են բավարարել շուկայի պահանջարկը, սակայն արտադրելու են ապրանքատեսակներ, որոնք Վրաստանում չկան և որոնք կարտահանվեն են այդ երկիր: Գործարանում գործելու են երկու հիմնական արտադրական հոսքագծեր` պլաստիկ և ապակյա շշերով արտադրանքի շշալցման համար: Ստեղծվելու է 250 նոր աշխատատեղ, աշխատավարձը լինելու է միջին շուկայականից բարձր:

On April 1, Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan visited a new plant for production of soft drinks and natural juices of PepsiCo brand, which will be put into operation in Yerevan in May.
Mr. Sargsyan familiarized himself with the production opportunities of the plant supplied with modern equipment of leading German companies.
“Currently it is one of the best plants worldwide by the level of its equipment,” business consultant of Jermuk International company Ghazaryan told journalists.
According to him, the basic part of investments (22mln euros) has been already made, but the company is going to make additional investments to produce branded natural juices.
Ghazaryan added that the plant has been established by local entrepreneurs – owners of Jermuk International, with which a franchise agreement was signed on usage of PepsiCo brand.
The plant will create 250 jobs. It will produce Pepsi Cola, Mirinda, 7UP, Mountain Dew and Aquafina drinks.