«PepsiCo» զովացուցիչ և բնական հյութերի նոր գործարանի ղեկավարությունը մտադիր է ակտիվ մրցել շուկայի առաջատար ընկերության` «Coca-cola»-ի հետ: «Մինչև հիմա մրցակցությունը եղել է մեր մրցակիցների օգտին Հայաստանում արտադրության բացակայության պատճառով, եղել է այլ ռազմավարություն, ուստի շուկայում կա ընկերություն, որը գերիշխող դիրք է զբաղեցնում` 65 տոկոս»,- ապրիլի 1-ին լրագրողների հետ զրույցում ասել է ընկերության բիզնես-խորհրդատու ԷդգարՂազարյանը:
«Ջերմուկ International» ընկերությունը, որը Հայաստանում «PepsiCo» ապրանքանիշի պաշտոնական ներկայացուցիչն է, նոր գործարան է բացում, որը շահագործման է հանձնվելու 2011-ի մայիսին: Գործարանում արտադրվելու է «Pepsi Cola», «Mirinda», «7UP», «Mountain Dew» և «Aquafina», ինչպես նաև «PepsiCo» ապրանքանիշի բնական հյութեր:
Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի տվյալների համաձայն շուկայում PEPSI հյութերը չեն գերազանցում 10 տոկոսը:
Ինչ վերաբերվում է գնային քաղաքականությանը, ապա Ղազարյանը հավաստիացրել է, որ այսօր գործում են օպտիմալ մրցակցային գներ նույնիսկ ներկրման պարագայում, և գների զգալի փոփոխություն չի նախատեսվում: «Մեր ռազմավարությունը հիմնվելու է ոչ թե գնային քաղաքականության, այլ ուրիշ մոտեցումների վրա, ինչը թույլ կտա հաստատել մեր դիրքերը շուկայում»,- հավելել է նա:

The management of a new plant for production of soft drinks and natural juices of PepsiCo brand is going to actively compete with Coca-Cola company – the leader in the market.
“Up to date, the competition was in favor of Coca-Cola company due to lack of our production in Armenia. Thus, there is a company, which predominates in the market, with its share making 65%,” business consultant of Jermuk International company Edgar Ghazaryan told journalists on April 1.
Jermuk International company, which is the official representative of PepsiCo brand in Armenia, will put into operation a new plant in May 2011 to produce Pepsi Cola, Mirinda, 7UP, Mountain Dew and Aquafina, as well as natural juices of PepsiCo brand.
According to data of the Armenian State Commission for the Protection of Economic Competition, the share of PEPSI soft drinks makes 10% in the Armenian market.
As for the pricing policy, Ghazaryan said that that currently optimal competitive prices are effective even in terms of import, thus no considerable changes are expected in prices.