Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերով մշտական խորհրդարանական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը հուսադրող է համարում այն փաստը, որ Հայաստանում անցյալ տարվա նույն շրջանի համեմատ արտահանումն աճել է 30 տոկոսով, իսկ ներկրումը` 7:
«Նման զարգացումները հաշվի առնելով` 2011-ին Հայաստանում արտահանման ցուցանիշները համեմատելի են ներկրման ցուցանիշների հետ, իսկ դա խոսում է այն մասին, որ մեր ապրանքներն արտաքին շուկայում մրցունակ են դառնում»,- ապրիլի 1-ին Երևանում մամլո ասուլիսում ասել է նա:
Նրա խոսքերով, խոսքը գնում է ոչ միայն հանքահումքային արտադրանքի, այլն նաև գյուղատնտեսության վերամշակվող արտադրանքի, շինանյութերի, քանկարժեք քարերի և ոսկերչական իրերի մասին: «Այդ տեսանկյունից կարծում եմ, որ միտումներն այստեղ բավական դրական են»,- ասել է Մինասյանը:

Chairman of the Armenian National Assembly Standing Committee on Financial, Credit and Budgetary Affairs Gagik Minasyan said that export grew by 30% compared to the same period of last year, while import increased by 7%, what is an encouraging fact.
“Taking into consideration the developments, export indices will be correlated to those of import, what is an evidence of our products competitiveness in foreign markets,” Minasyan told a press conference on April 1.
According to him, this refers not only to minerals and raw materials, but also to products of the agricultural processing industry, construction materials, gemstones and gold items.