Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերով մշտական խորհրդարանական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը հուսադրող է համարում այն փաստը, որ Հայաստանում անցյալ տարվա նույն շրջանի համեմատ արտահանումն աճել է 30 տոկոսով, իսկ ներկրումը` 7:
«Նման զարգացումները հաշվի առնելով` 2011-ին Հայաստանում արտահանման ցուցանիշները համեմատելի են ներկրման ցուցանիշների հետ, իսկ դա խոսում է այն մասին, որ մեր ապրանքներն արտաքին շուկայում մրցունակ են դառնում»,- ապրիլի 1-ին Երևանում մամլո ասուլիսում ասել է նա:
Նրա խոսքերով, խոսքը գնում է ոչ միայն հանքահումքային արտադրանքի, այլն նաև գյուղատնտեսության վերամշակվող արտադրանքի, շինանյութերի, քանկարժեք քարերի և ոսկերչական իրերի մասին: «Այդ տեսանկյունից կարծում եմ, որ միտումներն այստեղ բավական դրական են»,- ասել է Մինասյանը:

1 Апрель 2011 - 10:51 AMT
Председатель постоянной парламентской комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Гагик Минасян считает обнадеживающим тот факт, что по сравнению с тем же периодом прошлого года в Армении экспорт возрос на 30%, а импорт – на 7%.
«С учетом таких развитий, в 2011 в Армении показатели экспорта будут соотносимы с показателями импорта, а это говорит о том, что наши товары становятся конкурентоспособны на внешнем рынке», – сказал он на пресс-конференции 1 апреля в Ереване.
По его словам, речь идет не только о минерально-сырьевых продуктах, но и о продукции перерабатывающей промышленности сельского хозяйства, стройматериалах, драгоценных камнях и золотых изделиях. «С этой точки зрения считаю, что тенденции здесь достаточно положительны», – добавил Гагик Минасян.