Ապրիլի 1-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 800 հազ. ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 370 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 370 դրամ:
Ապրիլի 1-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 369.93 դրամ` մարտի 31-ի համեմատ ավելանալով 0.25 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 524.01 դրամ` նվազելով 1.53 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.02 կետով` կազմելով 13.04 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 1 апреля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $800 тыс. по курсу 370 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 370 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 1 апреля составил 369,93 драмов, увеличившись по сравнению с 31 марта на 0, 25 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 524,01 драмов, сократившись на 1,53 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,02 пункта – 13,04 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.