Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը Նյու-Յորքի "Գլոբալ Ֆայնենս" պարբերականի կողմից անցկացվող "2011թվականի Աշխարի զարգացող շուկաների լավագույն բանկն Ասիայում" մրցանակակարգում արդեն երրորդ անգամ ճանաչվել է որպես լավագույն բանկը Հայաստանում, իսկ Էյչ-Էս-Բի-Սի-ն` տարածաշրջանում:
Հաղթողներն ընտրվել են ակտիվների աճ, շահութաբերություն, ռազմավարական հարաբերություններ, հաճախորդների սպասարկում, մրցակցային սակագներ, ինչպես նաեւ նոր ծառայություններ չափանիշներով:
Տարածաշրջանի և 20 երկրների զարգացող շուկաներում լավագույն բանկի ընտրությունն իրականացվել է "Գլոբալ Ֆայնենս"-ի խմբագիրների, ինչպես նաև ոլորտի վերլուծաբանների, ղեկավար աշխատակիցների և բանկային խորհրդատուների կարծիքների հիման վրա:
Հետազոտության արդյունքները կհրապարակվեն "Գլոբալ Ֆայնենս" ամսագրի 2011 թվականի մայիսյան համարում:
Ասթրիդ Քլիֆորդը` Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի գլխավոր գործադիր տնօրենը, ասաց. "Մենք լավ դիրք ենք գրավում շուկայում և նվիրված ենք Հայաստանին ու մեր հաճախորդներին, ինչպես նաև ուրախ ենք, որ այնպիսի ճանաչված կազմակերպություն, ինչպիսին "Գլոբալ Ֆայնենս" պարբերականն է, նույնպես գնահատում է այդ փաստը: Ուրախ ենք մրցանակին արժանանալ մասնավորապես 2011 թվականին, քանի որ այս տարի բանկը տոնելու է իր 15-ամյակը Հայաստանում":

Американский журнал Global Finance уже в третий раз признал ЗАО «HSBC Банк Армения» лучшим банком Армении в номинации «Лучший банк развивающихся рынков мира в Азии за 2011 год».
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, победители были выбраны по таким критериям, как рост активов, прибыльность, стратегические отношения, обслуживание клиентов, конкурентные тарифы, а также новые услуги. Отбор победителей среди региона и 20 стран с развивающимися рынками проводился редакторами Global Finance, экспертами и аналитиками отрасли.
«Мы занимаем на рынке хорошую позицию, преданы Армении и нашим клиентам и рады, что такой авторитетный журнал, как Global Finance, также оценивает этот факт. Мы рады, что удостоились этой награды именно в 2011 году, когда банк будет праздновать свое 15-летие в Армении», – отметила генеральный исполнительный директор ЗАО «HSBC Банк Армения» Астрид Клиффорд.