Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը Նյու-Յորքի "Գլոբալ Ֆայնենս" պարբերականի կողմից անցկացվող "2011թվականի Աշխարի զարգացող շուկաների լավագույն բանկն Ասիայում" մրցանակակարգում արդեն երրորդ անգամ ճանաչվել է որպես լավագույն բանկը Հայաստանում, իսկ Էյչ-Էս-Բի-Սի-ն` տարածաշրջանում:
Հաղթողներն ընտրվել են ակտիվների աճ, շահութաբերություն, ռազմավարական հարաբերություններ, հաճախորդների սպասարկում, մրցակցային սակագներ, ինչպես նաեւ նոր ծառայություններ չափանիշներով:
Տարածաշրջանի և 20 երկրների զարգացող շուկաներում լավագույն բանկի ընտրությունն իրականացվել է "Գլոբալ Ֆայնենս"-ի խմբագիրների, ինչպես նաև ոլորտի վերլուծաբանների, ղեկավար աշխատակիցների և բանկային խորհրդատուների կարծիքների հիման վրա:
Հետազոտության արդյունքները կհրապարակվեն "Գլոբալ Ֆայնենս" ամսագրի 2011 թվականի մայիսյան համարում:
Ասթրիդ Քլիֆորդը` Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի գլխավոր գործադիր տնօրենը, ասաց. "Մենք լավ դիրք ենք գրավում շուկայում և նվիրված ենք Հայաստանին ու մեր հաճախորդներին, ինչպես նաև ուրախ ենք, որ այնպիսի ճանաչված կազմակերպություն, ինչպիսին "Գլոբալ Ֆայնենս" պարբերականն է, նույնպես գնահատում է այդ փաստը: Ուրախ ենք մրցանակին արժանանալ մասնավորապես 2011 թվականին, քանի որ այս տարի բանկը տոնելու է իր 15-ամյակը Հայաստանում":

HSBC Bank Armenia cjsc was named the “Best Bank in Armenia” for the third year and HSBC was the “Regional Winner’ in a Global Finance survey which listed “The World’s Best Emerging Market Banks in Asia 2011”.
Criteria for choosing the winners included growth in assets, profitability, strategic relationships, customer service, competitive pricing, and innovative products. With input from industry analysts, corporate executives and banking consultants, Global Finance editors selected the best emerging market bank in 20 countries, and the overall winner for the region.
According to the Bank’s press office, the survey results will be published in the May 2011 issue of Global Finance magazine.
Astrid Clifford, Chief Executive Officer HSBC Bank Armenia cjsc said, “We are well positioned in the market and committed to Armenia and to improving services for our customers, and are glad that this is being recognized by well known organizations such as Global Finance Magazine. We are particularly pleased to receive this award in 2011 as it marks our 15th anniversary in Armenia.”