Այսօրվա դրությամբ Հայաստանում գազ են սպառում մոտ 600 հազար սպառողներ: Ինչպես այսօր ԱԺ-ում կայացած լսումների ժամանակ հայտարարել է Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի ղեկավար Ռոբերտ Նազարյանը, դա 8 անգամ ավելի է, քան գազասպառողների քանակը 1999թ.: «1999թ. Հայաստանում գազ էին սպառում 70 հազար բաժանորդներ: 12 տարվա ընթացքում գազամատակարարման համակարգում իրականացվել են 66 մլրդ դրամի (180 մլն դոլար) ներդրումներ»,-ասել է Ռոբերտ Նազարյանը:
Անդրադառնալով գազի նոր սակագնին, որն ուժի մեջ է մտել 2010թ. ապրիլի 1-ից, հանձնաժողովի նախագահը հայտարարել է, որ սակագնի բարձրացման վրա անդրադարձել են մի շարք գործոններ՝ Հայաստան ներկրվող գազի սակագնի աճը 17 տոկոսով, Հայաստանում փոխարժույթի տատանումները, գազի սպառման 20-տոկոսանոց կրճատումը, գազամատակարարման համակարգի ընդլայնման ծախսերի աճը: Ռոբերտ Նազարյանը նշել է, որ գազի սպառումը Հայաստանում երկու անգամ ավելի շահավետ է, քան էլեկտրաէներգիայի սպառումը:

Currently, there are over 600 000 gas consumers in Armenia, which is 8 times more than in 1999, said the head of Public Services Regulatory Commission (PSRC).
As Robert Nazaryan told a news conference in Yerevan, AMD 66 billion worth investments were made to the gas supply sector over the last 12 years.
The head of PSRC explained the recent growth for gas prices by a number of factors, including the 17% upsurge of imported gas price, currency fluctuations, increase of expenditures aimed at development of gas supply system. Still, Nazaryan noted, use of gas is twice as advantageous in Armenia compared to electricity consumption.