2011-ի հունվար-փետրվարին Հայաստանում արտադրվել է 1755.1 հազար լիտր կոնյակ, ինչը 3.1 տոկոսով ավելի է 2010-ի նույն շրջանի ցուցանիշից (1702.6 լիտր): Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, նույն շրջանում երկրում արտադրվել է 514 հազար լիտր օղի, ինչը քիչ է 200-ի հունվար-փետրվարից 22.8 տոկոսով: 2011-ի հունվար-փետրվարին արտադրվել է 448.9 հազար լիտր գինի 2010-ի 570.1 հազար լիտրի փոխարեն (21.3 տոկոս անկում):
Միևնույն ժամանակ, հաշվետու շրջանում երկրում արտադրվել է 858 հազար լիտր գարեջուր, ինչը 10.3 տոկոսով պակաս է 2010-ի նույն շրջանից` 956.9 հազար լիտր: Շամպայն-գինիների արտադրությունը կրճատվել է 7.1 տոկոսով` կազմելով 27.3 հազար լիտր:

5 Апрель 2011 - 10:45 AMT
В январе-феврале 2011 года в Армении было произведено 1755,1 тыс. литров коньяка, что на 3,1% больше показателя аналогичного периода 2010 года (1702,6 тыс. литров). Как сообщает Национальная статистическая служба республики, в тот же период в стране было произведено 514 тыс. литров водки, что меньше показателя января-февраля 2010 года на 22,8%. Кроме того, в январе-феврале 2011 года было произведено 448,9 тыс. литров вина, против 570,1 тыс. литров в 2010 году (спад на 21,3%).
В то же время за отчетный период в стране было произведено 858 тыс. литров пива, что на 10,3% меньше, чем в январе-феврале 2010 года – 956,9 тыс. литров. Производство шампанских вин сократилось на 7,1%, составив 27,3 тыс. литров.