2011-ի հունվար-փետրվարին Հայաստանում արտադրվել է 1755.1 հազար լիտր կոնյակ, ինչը 3.1 տոկոսով ավելի է 2010-ի նույն շրջանի ցուցանիշից (1702.6 լիտր): Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, նույն շրջանում երկրում արտադրվել է 514 հազար լիտր օղի, ինչը քիչ է 200-ի հունվար-փետրվարից 22.8 տոկոսով: 2011-ի հունվար-փետրվարին արտադրվել է 448.9 հազար լիտր գինի 2010-ի 570.1 հազար լիտրի փոխարեն (21.3 տոկոս անկում):
Միևնույն ժամանակ, հաշվետու շրջանում երկրում արտադրվել է 858 հազար լիտր գարեջուր, ինչը 10.3 տոկոսով պակաս է 2010-ի նույն շրջանից` 956.9 հազար լիտր: Շամպայն-գինիների արտադրությունը կրճատվել է 7.1 տոկոսով` կազմելով 27.3 հազար լիտր:

1,755.1thous. liters of brandy were produced in Armenia in January-February 2011, what is 3.1% higher compared to the same period in 2010.
According to the national Statistical Service, production of vodka dropped by 22.8% to total 514thous. liters during the reported period.
448.9thous. liters of wine were produced in January-February 2011 against 570.1thous. liters in 2010 (21.3% drop). 858thous. liters of beer were produced in January-February 2011 against 956.9thous. liters during the same period in 2010 (10.3% drop). 7.1% drop was recorded in sparkling wine production to reach 3,820.9thous. liters in 2011.