Հայաստանի Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը ապրիլի 8-11-ը գտնվելու է Ստամբուլում` Կենտրոնական Ասիայի, Սևծովյան տարածաշրջանի և Բալկանների երկրների կենտրոնական բանկերի կառավարիչների ակումբի 25-րդ նիստին մասնակցելու համար:
Կառավարիչների ակումբի նիստում քննարկվելու են «Միջազգային մոնետար համակարգը. դասեր 19-րդ դարից» և «Մակրոպրուդենցիալ քաղաքականության իրականացման մարտահրավերները» թեմաները:
Նիստին ելույթ են ունենալու Չիկագոյի համալսարանի տնտեսագիտության պրոֆեսոր Ռանդալ Կրոսները և Լոնդոնի տնտեսագիտության և քաղաքագիտության դպրոցի պրոֆեսոր Սևքեթ Փամուկը, հայտնում է ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

Chairman of the Central Bank of Armenia (CBA) Arthur Javadyan will participate in the 25th session of Governors’ Club of Central Banks of Central Asia, Black Sea Region, and the Balkans’ Countries due April 8-11 in Istanbul.
International monetary system: lessons of the 19th century, as well as challenges in macroprudential policy implementation will be in the focus of the session, the CBA press service reported.
Chicago University Professor Randall Kroszner and Professor of London School of Economics and Political Science Sevket Pamuk will deliver speeches at the session.