«Առէկսիմբանկ` Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն 6.5 մլն դոլար է հատկացնելու հիփոթեքի զարգացմանը, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը: Այդ մասին հայտարարել է բանկի գլխավոր տնօրենի տեղակալ Վիգեն Բարսեղյանը: «2011-ին մենք մտադիր ենք ջանքեր գործադրել հիփոթեքային վարկավորման ծրագրերի ակտիվ վարկավորման համար, առավել ևս, որ բանկում կիրառվող չափանիշները թույլ են տալիս պորտֆելի մակարդակը պահել բավական առողջ մակարդակում` հնարավորինս խուսափելով անբարեխիղճ հաճախորդներից»,- ասել է նա: Բարսեղյանը հավելել է, որ «խոշոր բանկը չպետք է հեռու մնա բանկային բիզնեսի տեսակներից որևէ մեկից, և առողջ բանկի պորտֆելը պետք է դիվերսիֆիկացվի, ուստի մենք հետագայում էլ մտադիր ենք շարունակել ֆիզիկական անձանց վարկավորումը»:
Նա նաև նշել է, որ բանկն արդեն մի քանի տարի աշխատում է հիփոթեքային վարկավորման շուկայում, լավ փորձ ունի, պարբերաբար վերանայում է հիփոթեքի տոկոսադրույքները:

8 Апрель 2011 - 12:21 AMT
ЗАО «Арэксимбанк – группа Газпромбанка» направит $6,5 млн на развитие ипотеки, сообщает пресс-служба банка. Об этом заявил заместитель генерального директора ЗАО «Арэксимбанк – группа Газпромбанка» Виген Барсегян. «В 2011 году мы намерены приложить усилия для активной реализации программ ипотечного кредитования, тем более, что применяемые в банке стандарты позволяют держать качество портфеля на достаточно здоровом уровне, по возможности, избегая недобросовестных клиентов »,- сказал он. Барсегян добавил, что “крупный банк не должен дистанцировать себя от какого-либо из видов банковского бизнеса, и портфель у здорового банка должен быть диверсифицирован, поэтому мы и дальше не намерены уклоняться от кредитования физических лиц”.
Он также заметил, что банк уже несколько лет работает на рынке ипотечного кредитования, имеет хороший опыт, более того, периодически пересматривает в сторону снижения процентные ставки по ипотеке.