«Առէկսիմբանկ` Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն 6.5 մլն դոլար է հատկացնելու հիփոթեքի զարգացմանը, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը: Այդ մասին հայտարարել է բանկի գլխավոր տնօրենի տեղակալ Վիգեն Բարսեղյանը: «2011-ին մենք մտադիր ենք ջանքեր գործադրել հիփոթեքային վարկավորման ծրագրերի ակտիվ վարկավորման համար, առավել ևս, որ բանկում կիրառվող չափանիշները թույլ են տալիս պորտֆելի մակարդակը պահել բավական առողջ մակարդակում` հնարավորինս խուսափելով անբարեխիղճ հաճախորդներից»,- ասել է նա: Բարսեղյանը հավելել է, որ «խոշոր բանկը չպետք է հեռու մնա բանկային բիզնեսի տեսակներից որևէ մեկից, և առողջ բանկի պորտֆելը պետք է դիվերսիֆիկացվի, ուստի մենք հետագայում էլ մտադիր ենք շարունակել ֆիզիկական անձանց վարկավորումը»:
Նա նաև նշել է, որ բանկն արդեն մի քանի տարի աշխատում է հիփոթեքային վարկավորման շուկայում, լավ փորձ ունի, պարբերաբար վերանայում է հիփոթեքի տոկոսադրույքները:

Deputy CEO of Areximbank-Gazprombank Group CJSC Vigen Barseghyan said that the bank will allocate $6.5mln for mortgage development.
“In 2011, we are going to do our utmost for active implementation of programs on mortgage lending,” he said.
According to Barseghyan, a large bank should not keep away from any type of banking business, while normal bank’s portfolio should be diversified. “That’s why we are not going to reject lending to individuals,” he said.
Barseghyan noted that the bank has been operating in the market of mortgage lending for several years, has a good experience and periodically decreases interest rates for mortgage loans.