Իրանի գազի ազգային ընկերության գլխավոր տնօրեն Ջավադ Օուջին նշել է, որ Իրանը պատրաստ է մեծացնել Հայաստան բնական գազի առաքման ծավալները: Նրա խոսքով, այդ հարցի շուրջ բանակցություններ են ընթանում Հայաստանի հետ: «Դրա հիման վրա ենթադրվում է, որ բնական գազի արտահանման ընդհանուր ծավալը կավելանա մինչև տարեկան 2.3 մլրդ խոր.մ, այսինքն` օրական 6.3 մլն խոր.մ»,- ասել է Օուջին, գրում է Mehr գործակալությունը:
2004 թվականին Հայաստանն ու Իրանը Հայաստանից էլեկտրաէներգիայի դիմաց իրանական գազի մատակարարման մասին համաձայնագիր ստորագրեցին, որով նախատեսվում էր, որ իրանական գազի արտահանման ծավալը 2010-ին կկազմի տարեկան 1 մլրդ խոր.մ:
Ներկայումս Թավրիզից 113 կմ երկարությամբ և 30 դյույմ տրամաչափի գազատարով Նորդուզ սահմանամերձ համալիրի միջոցով Հայաստան օրական ներմուծվում է ավելի քան 1 մլն խոր.մ բնական գազ:

Managing Director of the National Iranian Gas Company Javad Owji said Iran is ready to increase natural gas supplies to Armenia.
According to him, negotiations are held with Armenia to this end.
“It is expected that the total volume of natural gas export will increase up to 2.3bln cubic meters per year, i.e. 6.3mln cubic meters a day,” Mehr agency quoted Owji as saying.
In 2004, Armenia and Iran signed an agreement on Iranian gas supplies in exchange for electric power from Armenia. The agreement envisaged the volume of Iranian gas export to total 1bln cubic meters per year until 2010.
Currently, over 1mln cubic meters of natural gas is exported to Armenia per day via 30 inches in diameter and 113km long pipeline from Tabriz.