Ապրիլի 11-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4,2 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 375.98 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 376 դրամ:
Ապրիլի 11-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 374.31 դրամ` ապրիլի 10-ի համեմատ ավելանալով 1.26 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 541.18 դրամ` ավելանալով 3.73 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.08 կետով` կազմելով 13.37 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 11 апреля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $4200 тыс. по курсу 375,98 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 376 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 11 апреля составил 374,31 драма, увеличившись по сравнению с 8 апреля на 1, 26 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 541,18 драма, увеличившись на 3,73 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,08 пункта – 13,37 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.