«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ն 2010թ. 1 մլրդ դրամի վնաս է կրել: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է «ՀԿԵՈւ» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Շևքեթ Շայդուլինը: «2010 թ. ֆինանսական արդյունքը՝ 1 մլրդ դրամի վնասն է, հիմնական վնասները գրանցվել են ուղևորների փոխադրման հատվածում, ընդհանուր վնասի գումարը կազմել է 2,8 մլրդ դրամ»,-ասել է նա: Շայդուլինը հավելել է նաև, որ հիմնական գործունեության գծով պլանը գերակատարվել է 5,2 տոկոսով, գումարը կազմել է 12,463 մլրդ դրամ, օպերացիոն ծախսերը կրճատվել են 3,2 տոկոսով, ընդհանուր արժեքը կազմել է 14,241 մլրդ դրամ:
Շայդուլինն ընդգծել է, որ «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ն կատարել է 2010թ. բոլոր հիմնական բյուջետային ցուցանիշները, բավարարել է պետության ու բնակչության տրանսպորտի պահանջարկը, ներդրումային ծրագիր է իրականացրել: Նա հավելել է նաև, որ ընդհանուր աջակցությունը ՀՀ տնտեսությանը 2010թ. համաշխարհային ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի պայմաններում կազմել է միջինը 1,262 մլրդ ռուբլի:

South Caucasus Railways (SCR) CJSC suffered AMD 1 billion worth losses in 2010.As SCR Director General Shevket Shaydullin told a news conference in Yerevan, the main slump was observed in the business segment of passenger transportations, with the total loss comprising AMD 2,8 billion.
However, he said, the income plan was overfulfilled by 5,2% (AMD 13,463 billion); operational expenditures were cut by 3,2% (AMD 14,241 billon).
Shaydullin gave satisfactory assessment to implementation of budget activities in 2010, as well as the investment program.
As he noted, as a result of implementation of lowering quotients, the total support of Armenian economy in global crisis circumstances comprised the average of 1,262 billion roubles.